Eindhoven Airport en het bouwbedrijf BAM hebben een akkoord bereikt over de financiële afwikkeling van de op 27 mei 2017 ingestorte parkeergarage, zo meldt het Eindhovense vliegveld.
Afgerond
De financiële kant van de ingestorte parkeergarage is met het akkoord afgerond. Beide partijen wilden niet ingaan op de inhoud van het akkoord. ‘De afwikkeling past binnen de voorziening die BAM hiervoor in het vierde kwartaal van 2017 heeft getroffen”, stelt Jaap Hazeleger, directeur BAM Bouw en Techniek bv. ‘De herbouw vordert voorspoedig.’ Joost Meijs, algemeen directeur van Eindhoven Airport is ook blij dat ‘er een punt’ achter de financiële afwikkeling gezet kan worden en wil ‘onze blik op de toekomst richten’.
Ingestort
Analist Jos Versteeg verwachtte toentertijd dat de schade zou oplopen tot zo’n 20 miljoen euro. Precies een jaar geleden, ook op 2 januari, begonnen de sloopwerkzaamheden van de deels ingestorte garage. De oplevering voor de nieuwe parkeergarage staat gepland voor juni van dit jaar.
Grootste
Los van de nieuwe parkeergarage wil Eindhoven Airport nog een nieuwe garage, en wel de grootste van Nederland met tien verdiepingen en ruimte voor minstens 4000 auto’s. De bouw van de parkeergarage zou op dezelfde locatie als de huidige P5 plaatsvinden, namelijk aan de Spottersweg. De grootste parking van Nederland op dit moment is die van Designer Outlet in Roermond waar er plaats is voor 3.500 auto’s, zo meldt het Eindhovens Dagblad.