De Elementaire Militaire Vlieger Opleiding (EMVO) op de vliegbasis Woensdrecht is even ‘on hold’ gezet. Dat bevestigt een woordvoerster van de basis naar aanleiding van berichtgeving daarover door de Brabantse krant BN De Stem.
Tekort
Kolonel Kamstra kondigde donderdag aan een ‘operationele pauze in te lassen’, zo laat de woordvoerster weten. “De commandant vliegbasis heeft dit gedaan om de bedrijfsvoering en het opleidingstempo aan te passen. Er is behoefte aan meer instructeurs.” Het werven van vliegers duurt minimaal een jaar, maar zolang zal de pauze niet duren.
Consequenties
“We maken nu pas op de plaats, om over een week weer vol vertrouwen verder te gaan.” Doordat de lesvluchten maar korte tijd onderbroken hoeven te worden, heeft dit geen verdere consequenties voor de operaties.
Opleiding
Luchtmachtvliegers beginnen hun opleiding bij de EMVO op Woensdrecht. Na een theoretisch deel (grondschool), maken de studenten kennis met de Pilatus PC-7. Op dit toestel maken ze ongeveer dertig vlieguren. Daarna gaan de F-16 vliegers naar Sheppard AFB (Texas) voor de opleiding tot gevechtsvlieger. Helikoptervliegers volgen in Nederland eerst een Voortgezette Vlieger Opleiding (VVO), waarna ze de helikopteropleiding volgen bij het Amerikaanse Leger (US Army) op Fort Rucker, Alabama,
SimFlying gaat crowdfunden! Doe je mee?
Investeer in de nieuwe B737NG-simulator van SimFlying!
Je kan SimFlying helpen door mee te investeren via de gelanceerde crowdfundingcampagne. Leen geld en ontvang het binnen 5 jaar terug met mooie kortingen, of koop alvast een tegoedbon voor de nieuwe simulator.