Icelandair heeft haar vloot uitgebreid met de eerste Boeing 737 MAX 9 voor de maatschappij, zo meldt het vliegtuigverhuurbedrijf BOC Aviation.
Eerste
Het is voor Icelandair het eerste Boeing 737 MAX 9-vliegtuig dat zij in de vloot opnemen. Voor BOC Aviation is het zowel de eerste keer dat zij een MAX 9-toestel leveren als dat zij een vliegtuig aan de IJslandse airline overdragen.
737 MAX 9
De Boeing 737 MAX 9 van Icelandair biedt ruimte aan 154 passagiers waarvan er 16 in businessclass kunnen plaatsnemen, 12 in premium economy en 126 in economy. Het toestel wordt met CFM LEAP-1B motoren aangedreven.
Routes
Icelandair zet het nieuwe toestel vanaf april in op routes tussen Reykjavik en Frankfurt, New York Newark, Berlijn-Tegel en Oslo. Met ingang van mei vliegt de MAX 9 ook naar Amsterdam, Brussel, New York JFK, Zürich, München en Düsseldorf.
Uitbreiding
Icelandair zal de vloot zowel dit- als komend jaar verder uitbreiden met, los van de net geleverde Boeing, nog tien MAX-vliegtuigen. Hiermee wordt de capaciteit verhoogt en kunnen er meer passagiers vervoerd worden. Dit leidt voor Icelandair hopelijk tot meer omzet, want 2018 werd met een min afgesloten.