Beveiligers op Schiphol maken zich zorgen over hun eigen veiligheid vanwege het coronavirus. Op aandringen van CNV Vakmensen komen er extra maatregelen, zo maakt de vakbond bekend.
Fouilleren
De 1,5 meter regel is praktisch onuitvoerbaar als beveiligers iemand moeten fouilleren. Maar er zijn wel al andere maatregelen genomen die voor meer persoonlijke ruimte moeten zorgen. “De beveiligers werken minder dicht op elkaar, er komt bij de bagagecontrole meer afstand tussen de afzonderlijke rijen en er worden overal strepen op de grond geplaatst”, zegt Erik Maas, onderhandelaar bij CNV Vakmensen op Schiphol.
Contactmomenten
Het aantal fysieke contactmomenten met passagiers moet tot een minimum worden beperkt, vindt Maas. “We willen dat beveiligers zo min mogelijk fouilleren, alleen in uiterste noodzaak en dan ook zeer behoedzaam.”
Bagagebakken
Een ander punt van zorg zijn de grijze bagagebakken, waar passagiers hun persoonlijke spullen in leggen. “Iedereen gooit daar van alles in, die bakken zijn heel smerig en een bron van besmetting”, zegt Maas. “Die bakken werden niet vaak genoeg en niet grondig genoeg schoongemaakt, we hebben dat al vaker aangegeven. Schiphol heeft nu toegezegd dat de schoonmaak wordt geïntensiveerd en ook vaker ter plekke worden gereinigd.”
Risicogroep
Beveiligers die zelf in een risicogroep zitten, hoeven niet te komen werken, heeft Schiphol verzekerd. “Dat is een goede maatregel”, zegt Maas. “Tegelijkertijd verdienen de beveiligers – en anderen die op Schiphol aan het werk zijn – optimale aandacht en bescherming. We maken ons daar nog steeds zorgen over. Schiphol kan een nieuwe brandhaard worden. Het personeel woont in de wijde omtrek van Schiphol en bij een uitbraak van het coronavirus zijn de gevolgen niet te overzien.”