EasyJet mag de levering van 24 vliegtuigen van Airbus uitstellen. Het gaat om tien toestellen die dit fiscale jaar (FJ) geleverd zouden worden, twaalf toestellen die in FJ 2021 geleverd zouden worden en twee vliegtuigen die op de planning stonden voor FJ 2022.
Lucht
Hiermee wil de maatschappij wat meer financiële lucht krijgen. Door het uitstel zal er in fiscaal jaar 2021 geen enkel vliegtuig worden ontvangen. Er blijft nog wel een optie voor vijf mogelijke leveringen in FJ 2022. Over de nieuwe leverdata is nog geen akkoord gesloten.
Lease
De komende 16 maanden heeft easyJet 24 operationele lease overeenkomsten die kunnen worden verlengd, wat verdere flexibiliteit zou moeten bieden om in te spelen op toekomstige vraag. “Onze sector staat voor ongekende uitdagingen die ongekende acties vereisen. Zoals we consequent hebben gezegd, blijven we volledig gefocust op het verbeteren van de liquiditeit op de korte termijn en het verminderen van de uitgaven in het hele bedrijf”, aldus Johan Lundgren, CEO van easyJet.
SimFlying gaat crowdfunden! Doe je mee?
Investeer in de nieuwe B737NG-simulator van SimFlying!
Je kan SimFlying helpen door mee te investeren via de gelanceerde crowdfundingcampagne. Leen geld en ontvang het binnen 5 jaar terug met mooie kortingen, of koop alvast een tegoedbon voor de nieuwe simulator.