Vanaf dinsdag 14 april sluit Schiphol parkeerterrein P3. Het is niet de enige parkeergelegenheid die gesloten wordt.
Vakantiegangers
P3 wordt veel door vakantiegangers gebruikt, het is het terrein voor langparkeren. Zowel de parkeergarage, privium-parking als het parkeren in de open lucht wordt afgesloten. Schiphol wijt het aan een afgenomen vraag naar parkeerplekken.
Valet
Eerder sloot de luchthaven het goedkopere P4 basic parking en de terminal valet parking.
Kort parkeren
Parkeren is wel nog mogelijk. De garage dichtbij de terminal, P1, blijft open. Normaliter is deze alleen voor kort parkeren. De limiet van maximaal 48 uur parkeren is opgeschort. De prijs is verlaagd naar die van P3. Ook P6 Valet blijft open.
Wel ophalen
Auto’s die nu al op P3 staan kunnen wel nog worden opgehaald. Hoe vaak de bus naar P3 nog gaat, is niet duidelijk. Mensen die al een parkeerplek hadden geboekt kunnen die gratis annuleren of wijzigen. Als ze er wel gebruik van willen maken, kan dat nu op P1.