Maandag landden voor de allereerste keer vliegtuigen van de Israëlische luchtmacht voor een oefening op de Duitse vliegbasis Nörvenich. Daniel Ravenswaay maakte de volgende foto’s voor Up in the Sky.
Oefening
Nog nooit eerder bezocht de Israëlische luchtmacht Duitsland in het kader van een oefening. Gevechtsvliegtuigen van de Israëlische luchtmacht bezoeken slechts zelden andere landen. Deelname aan Europese oefeningen door Israël zijn helemaal uniek, dus de komst van de toestellen trok veel belangstellenden.
Boeing
Drie F-16C’s van het 101e squadron ‘First Fighter’ en drie F-16D’s van het 105e squadron ‘Scorpions’ landden maandagmiddag rond drie uur op het Duitse beton. Twee Boeing 707 tankers, een Gulfstream 550, een Gulfstream V en een C-130H Hercules begeleidden de F-16’s.
Herdenking
Dinsdag zal een herdenkingsvlucht plaatsvinden. Een formatie van een Israëlische Gulfstream met twee F-16’s en twee Duitse Typhoons zal langs het concentratiekamp Dachau vliegen, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Holocaust. Vervolgens zet de formatie koers naar de luchthaven “Fürstenfeldbruck” nabij München. Dit om de 11 Israëlische Olympische delegatieleden te gedenken, die werden vermoord bij de terroristische aanslag tijdens de Olympische Spelen van 1972. Commandant van de Israelische luchtmacht, generaal-majoor Amikam Norkin zal de flyby leiden in de Gulfstream.