Defensie heeft besloten om de gecrashte NH90-helikopter te bergen. Eerst werd er onderzocht of het boven water halen van het toestel wel mogelijk zou zijn.
Berging
De verwachting is dat de berging volgende week begint. Het gaat om het bergen van 2 delen: het staartstuk en de romp van het toestel. Een publiek-privaat samenwerkingsverband – de Maritime Capacity Alliance – en Defensie voeren de klus gezamenlijk uit.
Antonov
Het benodigde materieel is dinsdagavond met een Antonov-transportvliegtuig op Curaçao aangekomen. Ook een bergingsschip volgt naar de bergingslocatie. Zodra de helikopter van de zeebodem is gehaald, worden beide delen overgedragen aan de Inspectie Veiligheid Defensie, welke onderzoek doet naar het incident.