Duitsland zal vijf Boeing P-8A maritieme patrouillevliegtuigen kopen voor ongeveer 1,1 miljard euro. Dit publiceerde het Ministerie van Defensie vorige week woensdag.
De Boeing P-8A Poseidon is een militair vliegtuig, dat dient voor het opsporen en bestrijden van schepen en onderzeeërs. Het is een aangepaste versie van de Boeing 737-800, herkenbaar aan de militair grijze kleur en de ‘raked’ wingtips.
Na goedkeuring door de parlementaire begrotingscommissie zal het contract worden ondertekend, aldus het ministerie. “Deze aankoop, met een omvang van ongeveer 1,1 miljard euro, voorziet in de dringende behoefte om een capaciteit voor maritieme verkenning op lange afstand en de jacht op onderzeeërs vanuit de lucht in stand te houden.” De vliegtuigen zullen dienen als tussentijdse vervanging voor de verouderde Duitse vloot van Lockheed P-3C Orion-vliegtuigen. Ondanks de uitdagingen op andere defensieprogramma’s, geeft Boeing aan in staat te zijn het toestel snel te leveren, daar er geen sprake is van nieuwe ontwikkeling voor het P-8A-toestel. Dit stemt het ministerie optimistisch.
Met de naam van haar militaire versie van de Boeing 737, de Boeing P-8A Poseidon, verwijst de fabrikant naar de Griekse mythologische god van de zee. In de video hieronder wordt uitgelegd waartoe de P-8 Poseidon allemaal in staat is.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

