Eerder dit jaar kreeg een Boeing 777-200 van United Airlines een motorexplosie boven Denver. Afgelopen donderdag maakte het toestel waarschijnlijk haar laatste vlucht naar Victorville en wacht haar daar de sloop.
Ongeveer twee maanden geleden ontplofte een van de twee motoren van een Boeing 777-200 met registratie N772UA van United boven Denver. Aan boord van het toestel waren 231 passagiers en tien bemanningsleden. Het toestel kon veilig landen en niemand raakte gewond. Wel kwamen er vragen rondom de Pratt & Whitney PW4000-motoren, het model motor dat boven Denver ontplofte. United Airlines hield sindsdien alle 777’s met dit motortype aan de grond.
De 26-jarige N772UA is een historisch voorbeeld van de beroemde “triple-seven”-familie van Boeing, aangezien dit het vijfde exemplaar is dat van dit type is gebouwd. United heeft enkele van ‘s werelds oudste overgebleven 777’s in de vloot, waarvan drie die nog ouder zijn dan N772UA.
Volgens Flightradar24 steeg de betreffende 777 op 15 juli om 08.39 uur plaatselijke tijd voor het eerst weer op uit Denver sinds het incident uit Denver om te worden overgevlogen naar Victorville in de Mojave-woestijn. Het toestel zal zeer waarschijnlijk nooit meer vliegen. Victorville staat algemeen bekend als een ‘graveyard’ voor vliegtuigen.
