• Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Account
Facebook Twitter Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Team
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Twitter Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
Login
0 Winkelmandje
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Tweede feestje JetBlue op Schiphol

    21/09/2023

    ‘Aanknopingspunten’ na gesprek met KLM

    21/09/2023

    Oostenrijk volgt Nederland in vervanging C-130 Hercules

    21/09/2023

    KLM 777 in aanvaring met ballon tijdens nadering

    20/09/2023

    Transavia stuurt extra vliegtuig naar Brussel: ‘Zeer goed ontvangen’

    20/09/2023
  • Achtergrond

    Waarom krijg je een slechte adem in het vliegtuig?

    17/09/2023

    Met de nieuwe Cessna Caravan EX op pad | Flight Report

    17/09/2023

    Oefening parachutisten op bijzondere plek | Reportage

    16/09/2023

    Jetten en zijn jetset

    16/09/2023

    Een mieterse aflevering vanaf vliegveld Teuge | Podcast

    13/09/2023
  • Editors’ choice

    Tweede feestje JetBlue op Schiphol

    21/09/2023

    717 maakt tijdens vlucht twaalf tussenstops

    21/09/2023

    KLM 777 in aanvaring met ballon tijdens nadering

    20/09/2023

    Transavia stuurt extra vliegtuig naar Brussel: ‘Zeer goed ontvangen’

    20/09/2023

    Transavia 737’s wijken uit na incident

    18/09/2023
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Rubriek»Helikopters»Opnieuw forse tegenslag voor NH90-helikopter
Helikopters

Opnieuw forse tegenslag voor NH90-helikopter

Leonard van den BroekDoor Leonard van den Broek13/06/2022Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
NH90 van de Noorse luchtmacht © Mats Grimsaeth, Norwegian Armed Forces
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Noorwegen heeft het contract voor de veertien NH90-helikopters van de luchtmacht met onmiddellijke ingang opgezegd. Reden hiervoor is dat helikopter niet aan de operationele eisen voldoet, zo maakte de Noorse regering bekend in een persbericht.

In 2001 bestelde Noorwegen veertien NH90-helikopters voor de Noorse Kustwacht en de Noorse luchtmacht bij NHIndustries, de producent van de NH90. NHI (NATO Helicopter Industries) is een samenwerkingsverband tussen Airbus Helicopters, Leonardo en GKN Fokker. In 2008 zouden alle helikopters aan Noorwegen geleverd moeten zijn. Volgens de Noorse regering is de leverancier hierbij enorm in gebreke gebleven. Tot nu toe zijn acht helikopters geleverd in een volledig operationele uitvoering. Verder zou de helikoptervloot 3900 uur op jaarbasis inzetbaar moeten zijn, maar was dit de afgelopen jaren in de praktijk slechts zo’n 700 uur.

“We hebben herhaalde pogingen gedaan om de problemen met betrekking tot de NH90 op te lossen in samenwerking met NHI, maar meer dan 20 jaar nadat het contract werd ondertekend, hebben we nog steeds geen helikopters die de missies kunnen uitvoeren waarvoor ze zijn gekocht, en zonder dat NHI in staat is om ons realistische oplossingen voor te stellen.” Dit stelt Gro Jære, directeur-generaal van het Noorse Defensie Materieel Agentschap, in het Noorse persbericht.

Begin dit jaar is er in opdracht van het Noorse ministerie van Defensie een onderzoek uitgevoerd. De conclusie was dat zelfs met extra investeringen, het niet mogelijk zou zijn om de inzetbaarheid en prestaties van de helikopter op een aanvaardbaar niveau te brengen. Noorwegen eist terugbetaling van de volledige kosten ter waarde van vijf miljard Noorse Kroon (bijna 500 miljoen euro). Het land is van plan om binnenkort alle helikopters, reserve-onderdelen en bijbehorende grondapparatuur terug te sturen naar de leverancier.

In een schriftelijke reactie, gepubliceerd op de website van NHI, stelt het bedrijf dat het zeer teleurgesteld is over het besluit van het Noorse Ministerie van Defensie. Het weerlegt de aantijgingen die zowel tegen de NH90 als tegen het bedrijf worden geuit. “NHIndustries kreeg niet de mogelijkheid om het laatste voorstel te bespreken dat is gedaan om de beschikbaarheid van de NH90 in Noorwegen te verbeteren en om tegemoet te komen aan de specifieke Noorse vereisten. NHIndustries beschouwt deze beëindiging als niet rechtsgeldig.”, zo stelt het bedrijf.

De Noorse opzegging is niet de eerste tegenslag voor de NH90. Eind vorig jaar maakte de Australische minister van Defensie bekend dat de 47 Australische NH90’s vroegtijdig worden vervangen. Het Australische leger heeft 41 MRH90 Taipan transporthelikopters, de Australische marine zes MRH90 maritieme helikopters. Ook hier was de reden tegenvallende inzetbaarheid, als gevolg van uiteenlopende problemen. Tien jaar eerder dan oorspronkelijk gepland gaat Australië de Europese helikopters vervangen door UH-60M Blackhawks en MH-60R Seahawks van het Amerikaanse Sikorsky.

Belgische NH90NFH maritieme helikopter © Leonard van den Broek

In 2020 besloot België om de NH90TTH transporthelikopters nauwelijks nog in te zetten. Op die manier kon geld worden bespaard, ten gunste van de NH90NFH maritieme helikopters. Oplopende kosten en verminderde inzetbaarheid speelden bij dit besluit een rol. Nederland beschikt over twintig NH90’s. Na de introductie in 2007 waren er diverse problemen, onder meer met roestvorming. De laatste jaren zouden de helikopters naar tevredenheid functioneren. In juli 2020 stortte een Nederlandse NH90 in zee bij Aruba, waarbij twee bemanningsleden omkwamen.

De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?

Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

Airbus Helicopters Australische luchtmacht Belgische Luchtmacht NH90 Noorse luchtmacht problemen
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Leonard van den Broek
  • Website
  • LinkedIn

Redacteur en fotograaf. Leonard groeide op in Eindhoven waar het vliegverkeer rond het toenmalige Welschap zijn interesse wekte. De afgelopen jaren bezocht Leonard talloze vliegbases in binnen- en buitenland. Zijn specialisatie betreft dan ook de militaire luchtvaart. In het dagelijks leven is Leonard werkzaam als jeugdarts.

Gerelateerde Artikelen

Krijgt Londen leidende rol in ontwikkeling nieuwe straaljager?

22/09/2023Redactie

Tweede feestje JetBlue op Schiphol

21/09/2023Redactie

737 en 757 na incident nog steeds aan de grond

21/09/2023Redactie

Recent

Krijgt Londen leidende rol in ontwikkeling nieuwe straaljager?

22/09/2023

Tweede feestje JetBlue op Schiphol

21/09/2023

737 en 757 na incident nog steeds aan de grond

21/09/2023
Populair

KLM 777 in aanvaring met ballon tijdens nadering

20/09/2023

Transavia 737’s wijken uit na incident

18/09/2023

777 vliegt bijna twee uur op 3 kilometer hoogte

17/09/2023

Nieuwsbrief

Het laatste luchtvaartnieuws in jouw mailbox.

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.
Up in the Sky
Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Contact
Vraag uw visum of ESTA aan via VisumBuitenland!

© 2023 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Inloggen of account aanmaken

Welkom terug!

Log hieronder in op je account. Een account aanmaken kan bij het plaatsen van een bestelling.

Wachtwoord vergeten?