Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
  • Account
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Team
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
Login
0 Winkelmandje
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Nieuwe bestemming voor Transavia

    13/06/2025

    Slag om Schiphol: nieuwe aanbesteding zorgt voor spanning

    12/06/2025

    Schiphol schakelt terug voor NAVO-top

    11/06/2025

    Zakenluchtvaart recht tegenover Eindhoven Airport

    11/06/2025

    Kleine luchthavens vrezen voor klandizie door Faber 

    10/06/2025
  • Achtergrond

    Met Delta 767 terug in de tijd | Reportage

    08/06/2025

    Captain Herman Mateboer over de MD-11, DC-10 en meer | Podcast

    07/06/2025

    Schiphol: een mooie plek om te werken

    07/06/2025

    Spectaculair einde aan mijn KLM-contract | Column

    31/05/2025

    Embraer doet het goed op de markt | Interview

    31/05/2025
  • Editors’ choice

    KLM: ‘Als je toch gaat vliegen..’

    08/06/2025

    Met Delta 767 terug in de tijd | Reportage

    08/06/2025

    787 te groot en kan niet landen op luchthaven in Italië

    07/06/2025

    Captain Herman Mateboer over de MD-11, DC-10 en meer | Podcast

    07/06/2025

    Airlines op Schiphol krijgen opnieuw nul op rekest

    04/06/2025
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Opmerkelijk»Vliegtuig gestrand om banden met Iran
Opmerkelijk

Vliegtuig gestrand om banden met Iran

RedactieDoor Redactie13/06/2022Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Vlag van Iran
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Eerder deze maand landde Emtrasur’s Boeing 747-300M op Ezeiza International Airport (EZE) in Buenos Aires, Argentinië. Aan boord waren negen Venezolaanse en zeven Iraanse bemanningsleden. Dat riep al snel wat vragen op bij de luchthavenautoriteiten. Sinds 6 juni staat ​​het vliegtuig met de bemanning aan de grond in Argentinië, niet in staat terug te vliegen naar Venezuela door mogelijke banden met het leger van Iran.

Emtrasur is een vrachtluchtvaartmaatschappij, een dochteronderneming van Conviasa, de staatsluchtvaartmaatschappij van Venezuela. De vrachtoperator beschikt over slechts één vliegtuig, een Boeing 747-300M met registratie YV3531. Emtrasur ontving dit vliegtuig eerder dit jaar van de Iraanse luchtvaartmaatschappij Mahan Air. Volgens lokale media is het de eerste van mogelijk drie Boeing 747’s die Emtrasur van Mahan Air zal overnemen en op dit moment is Conviasa dan ook op zoek naar piloten voor deze toestellen.

Sinds de aankoop van het vliegtuig voert Emtrasur vrachtvluchten uit over de hele wereld. Volgens gegevens van FlightRadar24.com is deze Boeing 747-300M op luchthavens geweest zoals Querétaro en Toluca (Mexico), Belgrado (Servië), Moskou (Rusland), Oranjestad (Aruba), Minsk (Wit-Rusland) en Ciudad del Este ( Paraguay).

Het was in Paraguay waar de vragen over de operaties met deze machine begonnen op te spelen. Op 13 mei voerde Emtrasur een vlucht uit naar Ciudad del Este en landde met achttien mensen aan boord: zeven Iraanse burgers en elf Venezolaanse. In een interview met een lokaal radiostation zei Douglas Cubilla, medewerker van de Paraguayaanse burgerluchtvaartautoriteiten: “Het riep wat vragen op dat er meer mensen aan boord waren (dan de gebruikelijke bemanningsgrootte, red.), maar ze hebben dat aantal aangegeven en we kunnen niet ingrijpen. Ze geven een bepaald aantal bemanningsleden aan en hebben hun redenen om het te doen.”

Banden met Iran

Een maand later, op 6 juni, vertrok de Jumbo vanuit Mexico op weg naar Buenos Aires via Caracas. Door het slechte weer moest het toestel uitwijken naar Córdoba, om even later de korte vlucht tussen Córdoba en Buenos Aires uit te voeren. Toen begonnen de activiteiten echt verdacht te worden. Volgens bepaalde Argentijnse politici vloog de Boeing 747 van Emtrasur tussen Córdoba en Buenos Aires met uitgeschakelde transponder. Het vliegtuig landde zonder verdere problemen in Ezeiza waarna de autoriteiten de lading controleerden zonder iets verdachts te vinden. Toch wordt vermoed dat een deel van de Iraanse bemanningsleden banden heeft met de Iraanse Revolutionele Garde.

Emtrasur’s 747 zou op 8 juni Buenos Aires verlaten. Volgens FlightRadar verliet het vliegtuig Ezeiza rond 17:48 UTC, om ongeveer een half uur later terug te keren naar de luchthaven. De redenen voor hun terugkeer naar Buenos Aires zijn momenteel niet bekend. Sindsdien zijn zowel het vliegtuig als de bemanning gestrand in Argentinië. Blijkbaar wil geen enkel bedrijf of de regering zorgen voor de Boeing 747 van Emtrasur en deze van brandstof of hulp voorzien, omdat ze vrezen dat ze sancties van de Amerikaanse regering kunnen oplopen vanwege de voor de hand liggende banden met het Iraanse regime en de voormalige exploitant, Mahan Air. Mahan staat op Amerikaanse sanctielijsten. Hoe het nu verder moet met het toestel is onduidelijk maar het is zeker een opmerkelijke situatie die ook in de Argentijnse politiek uitgebreid besproken wordt.


Droom jij van een belangrijke rol in het luchtruim?
Dit is je kans!




Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Redactie
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn

Frequent flyer, luchtvaartprofessional en liefhebber; alles wat je weten wil, je vindt het op Up in the Sky - Alles over luchtvaart.

Gerelateerde Artikelen

Nieuwe bestemming voor Transavia

13/06/2025Redactie

Onderzoek gestart naar fatale vliegtuigcrash

13/06/2025Redactie

Boeing 787 crasht in India

12/06/2025Redactie
Recent

Boeing-CEO slaat Paris Air Show over

13/06/2025

Luchtruim Midden-Oosten gesloten na aanval

13/06/2025

Nieuwe bestemming voor Transavia

13/06/2025
Populair

Eerste buitenlandse klant voor ‘Chinese F-35’

09/06/2025

Rusland overweegt nieuw doeleind passagierstoestellen

11/06/2025

Boeing ontdekt probleem bij 737 MAX 7

10/06/2025

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Up in the Sky
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Flying Insight
  • Contact
© 2025 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Inloggen of account aanmaken

Welkom terug!

Log hieronder in op je account. Een account aanmaken kan bij het plaatsen van een bestelling.

Wachtwoord vergeten?