Miljardair Richard Branson toonde tijdens zijn bezoek aan de vernietigde Antonov An-225 interesse in een wederopbouw van het toestel.
De man die bekend werd door zijn Virgin Records-platenlabel en onder andere de luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic oprichtte, bracht een bezoek aan Hostomel Airport, de luchthaven in Kiev waar de enige An-225 verwoest werd. Branson zou onder meer gesproken hebben over de bouw van een tweede Mriya én de reparatie van het vliegveld. De bezichtiging van het toestel maakte deel uit van zijn trip naar Polen waar hij zijn steun uitsprak voor Oekraïne. Davyd Arakhamia, afgevaardigde van de Oekraïense partij Dienaar van het Volk, zei volgens Business Insider niet alleen dat men al bezig is met een project om een nieuwe An-225 te bouwen maar ook dat Branson “aangenaam geschokt was door het optimisme”. Zelf reageerde de miljardair niet publiekelijk.
Bouw tweede Mriya
Halverwege mei liet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten te streven naar een bouw van een nieuwe An-225. “Het gaat zowel om het imago van ons land als om alle uitstekende beroepspiloten die in deze oorlog zijn gesneuveld”, zei de president toentertijd in een onlinebijeenkomst met Oekraïense studenten. Zelensky voegde toe dat vooral in Azovstal veel vliegers hun leven gaven.
Geen belangstelling en geld
Het betekent overigens niet dat er nog helemaal geen tweede Mriya bestaat. In 1994, vijftien jaar nadat gestart werd met de productie van de eerste An-225, stopte de bouw van het andere toestel nadat er te weinig geld én belangstelling voor was. In 2009 wilde men opnieuw de productie hervatten, maar de enorme kosten maakten dat daar wederom van afgezien werd. Hierdoor is de An-225 voor zeventig procent ‘af’ én moet de machine alleen nog voorzien worden van ruimtevaartonderdelen en avionica. De kosten kunnen ondanks dat alsnog oplopen tot tussen de 400 en 800 miljoen dollar. Mogelijk kan Branson een belangrijke rol vervullen om de tweede Mriya eindelijk ‘af te maken’.