De vliegvelden van het Belgische Luik en Charleroi kunnen volgende week hinder verwachten door protesten van de overbelaste luchthavenpolitie. Stakende agenten willen onder meer toegangswegen blokkeren en stiptheidsacties houden waarbij ze rekenen op “grote impact”. De nationale luchthaven Brussels Airport in Zaventem is het volgende doelwit, kondigen de vakbonden aan.
De luchthavenpolitie zegt door bezuinigingen haar werk niet langer naar behoren te kunnen doen. Ze komt zoveel menskracht tekort dat er gaten vallen in de roosters en de veiligheid van zowel de agenten zelf als van reizigers in het geding komt, zegt Luc Breugelmans van vakbond ACOD.
Wanneer Charleroi en Zaventem precies met acties te maken krijgen is nog onduidelijk. Beide luchthavens zijn momenteel zeer in trek zijn bij Nederlandse passagiers. In Luik, waar vooral vracht wordt vervoerd, beginnen ze maandagmiddag.
Drukte en stakingen
Dezer dagen is het juist extra druk op de vliegvelden omdat veel mensen terugkeren van zomervakantie. Het vliegverkeer in de Benelux en andere Europese landen verloopt al maanden moeizaam, door onder meer personeelstekorten en stakingen van bijvoorbeeld Ryanair. Deze maatschappij kreeg in meerdere Europese landen te maken met stakingen. Specifiek in België liep het conflict tussen werkgever en werknemers hoog op. De Ierse prijsvechter dreigde toen met represailles: “Als we geen onderhandelingen kunnen voeren gebaseerd op realistische en werkbare onderhandelde oplossingen, dan zullen we met onze capaciteit en investeringen focussen op andere landen, waar de pilotenverenigingen en vakbonden wel overeenkomsten kunnen sluiten en naleven.” De stakingen vonden toch doorgang.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

