Aeroflot lijkt zich steeds meer te willen richten op de regionale markt, nu het internationale vliegverkeer van en naar Rusland door de sancties fors is ingeperkt.
De luchtvaartmaatschappij overweegt een nieuwe hub te openen in het verre oosten van Rusland. Dat bevestigde CEO Sergey Aleksandrovsky afgelopen week tegenover staatsmedium TASS. Als mogelijke locaties liggen momenteel Vladivostok en Chabarovsk op tafel. Beide luchthavens liggen op een afstand van ruim zesduizend kilometer van Moskou. Vladivostok zou daarbij het voordeel hebben dat het dichterbij de Chinese hoofdstad Beijing en de grens met Noord-Korea ligt. Ook heeft Aeroflot-dochter Aurora er al een basis met achttien vliegtuigen.
‘De Aeroflot Group is van plan vliegtuigen in het Verre Oosten te stationeren en daar een programma op te zetten, dat een regionale basis of hub genoemd kan worden, van waaruit zowel internationale als binnenlandse vluchten zullen worden uitgevoerd’, aldus Aleksandrovsky. Anderhalf jaar geleden opende de onderneming al een tweede internationale hub in het centraler gelegen Krasnoyarsk. Ook heeft het bedrijf door de jaren heen dochtermaatschappijen opgezet in Sint Petersburg, Kaliningrad, Perm en Vladivostok. Met het vergroten van het aantal bases wil de maatschappij haar regionale vluchtennetwerk versterken. Tegelijkertijd investeert het bedrijf de komende jaren vele miljarden in de aanschaf van honderden nieuwe Russische vliegtuigen.