Verschillende Russische maatschappijen vliegen vanaf oktober weer naar het Caribisch gebied. Vanwege de strenge Europese sancties moet er flink om worden gevlogen.
Sinds de inval in Oekraïne is het aantal reismogelijkheden voor Russische vakantiegangers aardig uitgedund. Via touroperators uit eigen land kunnen ze deze winter in het doorgaans populaire Caribisch gebied op nog slechts drie plekken terecht: de Dominicaanse Republiek, Cuba en Venezuela. Vanwege de sancties die de Russische luchtvaart zijn opgelegd is het echter lastiger dan ooit om er te komen. In de eerste plaats hebben veel landen waarover normaliter gevlogen wordt hun luchtruim gesloten voor vluchten vanuit Rusland. Daarnaast lopen airlines het risico dat leasevliegtuigen, eenmaal aangekomen in het buitenland, aan de ketting worden gelegd.
In de eerste plaats keert Cuba over een kleine twee weken terug in het aanbod. In januari werd wekelijks nog zeventien keer tussen Rusland en het eiland gevlogen door vier maatschappijen: Aeroflot, Azur Air, Nordwind en Royal Flight. Sinds februari zijn al deze diensten geschrapt, maar vanaf 1 oktober heropent Nordwind Airlines de routes naar Cayo Coco en Varadero. Met Boeing 777-300ER’s zouden er naar verluidt tot wel zeven vluchten per week worden uitgevoerd. Vanuit Cuba wordt enthousiast op de terugkeer van de Russische toeristen gereageerd. Aan de vluchtuitvoering zitten nog wel wat haken en ogen. Omdat het luchtruim van de Europese Unie onbegaanbaar gebied is, zal er een creatieve route moeten worden bedacht. Mogelijk komt die er vergelijkbaar uit te zien met het traject dat Nordwind begin augustus aflegde naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas.


Voor Russen is het ook weer mogelijk om een tripje naar de Dominicaanse Republiek te boeken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van Turkije, alwaar vluchten vanuit Rusland nog altijd welkom zijn. Vakantiegangers kunnen bijvoorbeeld met Anex Tour met ‘feedervluchten’ naar Antalya reizen en vanuit daar met een Boeing 777 naar Punta Cana vliegen. Tot slot proberen Russische touroperators Venezuela als nieuwe vakantiebestemming op de kaart te zetten. Daarbij wordt samengewerkt met Conviasa, de nationale luchtvaartmaatschappij van het Zuid-Amerikaanse land. Of de bestemming veel Russen zal trekken is overigens zeer de vraag gezien de onveilige situatie aldaar.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

