Rusland is haar zetel in de ‘governing council’ van de ICAO verloren. Bij een stemming lukte het de Russische vertegenwoordiging niet om een meerderheid te behalen.
De Russische delegatie noemt de stemming een politieke actie die niets te maken heeft met de Russische civiele luchtvaart. Leden van de ICAO wijzen er echter op dat Rusland zich niet heeft gehouden aan de afspraken van de conferentie van Chicago, waarbij de ICAO werd opgericht. Onder andere het schenden van het Oekraïense luchtruim en het stelen van honderden vliegtuigen werden door westerse landen als argumenten gebruikt om Rusland uit de raad te stemmen.
Rusland blijft nog wel deel uitmaken van de ICAO. In totaal heeft de organisatie 193 lidstaten. AVaticaanstad en Liechtenstein zijn de enige algemeen erkende landen die geen lid zijn van de organisatie. Enkele landen die niet wereldwijd erkend zijn, zoals Taiwan, maken geen deel uit van de ICAO.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

