Airbus is in gesprek met de Franse autoriteiten over een schikking in een omkopingszaak die al enkele jaren speelt.
In 2007 zou Airbus Libische ambtenaren hebben omgekocht om 21 vliegtuigen te kunnen verkopen. In 2016 startte een onderzoek naar de kwestie en in 2020 volgde een eerste schikking, ook voor fraude en witwassen, van 3,6 miljard euro. Hiervan is 2,1 miljard betaald aan Frankrijk en de overige 1,5 miljard aan het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.
Tijdens de schikking in 2020 werden echter niet alle punten behandeld. Volgens Reuters is de vliegtuigbouwer momenteel weer aan het onderhandelen over een nieuwe schikking. Welke punten momenteel worden behandeld is nog niet bekend.
Nadat de kwestie in 2016 aan het licht kwam is een groot deel van het management van Airbus opgestapt. Daarnaast zou er inmiddels beter toezicht zijn op de handelswijze van het bedrijf.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

