De zomer laat nog enige tijd op zich wachten, maar Corendon kijkt nu al met een schuin oog naar de verwachte drukte op Schiphol in die periode.
Vorige zomer moesten luchtvaartmaatschappijen wegens die omstandigheden met de slotcoördinator rond de tafel om slots te verdelen. De personeelstekorten zorgden ervoor dat airlines gedurende de zomermaanden op Schiphol niet op de volledige capaciteit konden opereren. Veel van hen moesten noodgedwongen vluchten annuleren, zo ook Corendon. Komende zomer zal dat mogelijk weer het geval zijn. Een woordvoerder van Schiphol liet eerder weten dat bij de afhandeling honderden extra medewerkers nodig zijn om de maximale capaciteit te kunnen benutten.
Uitbreiding naar Brussel
Daarom wil de luchtvaartmaatschappij komende zomer vluchten verplaatsen naar Brussels Airport. In totaal gaat het om 35 procent van haar operaties. Drie vliegtuigen vliegen vanaf de Belgische luchthaven. ‘Nu duidelijk wordt dat de problemen (personeelstekorten op Schiphol, red.) nog steeds niet onder controle zijn, kiezen veel Nederlanders voor Brussel, en Corendon speelt hierop in’, aldus Steven van der Heijden, CEO van Corendon, volgens BNR op een persconferentie op de luchthaven van Brussel. Omdat hij verwacht dat de personeelstekorten op Schiphol mogelijk op termijn nog niet opgelost zijn, sluit de topman verdere uitbreiding op het Belgische vliegveld niet uit.
Vorige zomer naar Duitsland
Vorige zomer deed Corendon hetzelfde. Zij moest op Schiphol vluchten annuleren en verplaatste er 150 van Amsterdam naar Rotterdam The Hague Airport. De Zuid-Hollandse luchthaven had eveneens te maken met personeelstekorten, maar deze waren nog enigszins beheersbaar. Daarnaast zocht Corendon het over de grens. De airline verbond toentertijd Münster, Weeze, Düsseldorf en Keulen met de zonnige bestemmingen Antalya, Bodrum (Turkije), Mallorca, Ibiza, Gran Canaria, Tenerife (Spanje) Kreta, Kos en Rhodos (Griekenland).
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

