Zondag vertrekken er geen commerciële vluchten vanaf de luchthaven van München. Voor maandag zijn de vluchten vanuit Frankfurt eveneens geschrapt. Lufthansa kan die dag daardoor vrijwel geen enkele vlucht uitvoeren.
De twee belangrijkste luchthavens van Duitsland worden stilgelegd vanwege een staking door het bagagepersoneel en de beveiligers. Voor medische vluchten en noodgevallen blijven de beide luchthavens wel operationeel.
De Duitse vliegvelden kampen al langer met capaciteitsproblemen, waardoor de werkdruk voor het personeel significant is toegenomen. Daarnaast zijn de medewerkers ontevreden over hun salaris, dat onvoldoende met de inflatie mee stijgt. Vorige maand werd al op zeven Duitse vliegvelden het werk neergelegd.
De afgelopen weken deden zich er al door het personeelstekort structurele verstoringen voor op Duitse luchthavens. Naar verwachting wordt er vanaf dinsdag weer regulier gevlogen vanaf zowel Frankfurt als München.