De Franse vliegtuigbouwer Avions Mauboussin voert deze week een testvlucht uit met een schaalmodel van haar eenmotorige Alérion M1h. Het bedrijf zet daarmee een grote stap in de ontwikkeling van een hybride vliegtuig.
Avions Mauboussin is bezig met de totstandkoming van een toestel dat werkt met een “flex-fuel”-combinatie van een normale turbine en waterstof. Het bedrijf, dat een geschiedenis heeft die teruggaat naar de jaren 20 van de vorige eeuw, werd in 2017 heropgericht. Nu werkt het aan deze M1h tandemseater samen met de technische universiteit van Belfort-Montbéliard. Het project rond het kleine hybride-vliegtuig is eerder ietwat vertraagd maar lijkt nu toch voortgang te boeken.
Behalve aan de zogenaamde Alérion M1h werkt het bedrijf ook aan de grotere tweemotorige Alcyon M3c. Dit toestel zou omstreeks 2024 voor het eerst moeten gaan vliegen. In de M3c moeten zes personen kunnen vliegen en er zouden snelheden van 200 knopen (370 km/h) over afstanden tot 800 nm (1.500 km) mee behaald kunnen worden.
Avions Mauboussin
Avions Mauboussin werd oorspronkelijk opgericht door de ingenieur Pierre Mauboussin. Hij behaalde met zijn fabriek successen met de PM-X, de PM-XI en de Corsaire. Sportvliegers waardeerden de toestellen waarmee ook meerdere records zijn gevestigd. Na de Tweede Wereldoorlog werden voornamelijk trainingsvliegtuigen en zweefvliegtuigen geproduceerd totdat Mauboussin in 1967 met pensioen ging. Nu moet deze historische naam een toekomst met hybride vliegtuigen luister bijzetten.