Ryanair staat op het punt een grote nieuwe vliegtuigorder te ondertekenen bij Boeing. Dat meldden twee anonieme bronnen die bekend zijn met de zaak afgelopen maandag bij persbureau Reuters.
Een deal van wellicht miljarden dollars wordt mogelijk deze week nog aangekondigd. Naar verluidt zou Ryanair overgaan tot de koop van een driecijferige hoeveelheid 737 MAX-jets. De bronnen vragen nadrukkelijk om anonimiteit. Boeing en Ryanair weigeren commentaar te geven.
De mogelijke megadeal is opvallend. Zo’n achttien maanden geleden stopte Europa’s grootste budgetmaatschappij immers met de onderhandelingen over minstens 100 Boeing 737 MAX-jets. De reden zou een prijsconflict zijn. Afgelopen maart zei CEO Michael O’Leary dat de gesprekken waren hervat, maar hij stelde dat er aanzienlijke kortingen nodig zouden zijn om tot een deal te komen. O’Leary meldde toen te overwegen de 737 MAX 8 met 200 zitplaatsen en de 737 MAX 10 met 230 zitplaatsen aan te kopen.
De twee partijen hebben een lastige relatie. Eind 2021 beschuldigde O’Leary Boeing van een ‘waanzinnige’ prijsverhoging en sprak daarbij over een ‘huwelijksbreuk tussen Ryan Air en haar enige leverancier.