Voorafgaand aan een vlucht is de veiligheidsinstructie een verplichte standaardprocedure. Een groep passagiers kwam in de problemen omdat zij de demonstratie filmden.
De groep vloog met Pegasus Airlines van Tel Aviv naar Istanbul. Tijdens de veiligheidsbriefing zouden de mannen een stewardess hebben uitgelachen en gefilmd, meldt een Israëlische krant. De stewardess zou de filmende man hebben gevraagd de video te verwijderen. De passagier gaf daaraan geen gehoor. Pas toen het cabinelid dreigde de politie in te schakelen verwijderde de man de video.
Toch was het voor de groep reizigers te laat. De mannen werden na aankomst direct door de politie aangehouden, omdat de stewardess aangaf dat ze zich seksueel geïntimideerd en vernederd voelde. De passagiers zouden hebben gelachen om haar uiterlijk en accent, wat ertoe leidde dat ze aangifte deed. De hele groep werd door de politie geboeid afgevoerd. Zes mannen werden na verhoor vrijgelaten. Drie anderen werden naar een gevangenis gebracht.
Een woordvoerder van het Israëlische Ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde dat ze op de hoogte waren van de zaak, maar nog niet konden zeggen wanneer de drie Israëlische mannen worden vrijgelaten. Die zitten nu bijna een week vast. Volgens familieleden van de gearresteerden geven ze toe de stewardess te hebben gefilmd, maar ontkennen ze haar seksueel te hebben lastiggevallen.
Incident
Op de dag dat bekend werd dat de drie mannen al bijna een week vastzitten vond er een ander opmerkelijk incident plaats op een luchthaven in Istanbul. Twee passagiers betraden hierbij het platform nadat ze hun vlucht misten.