De piloten van een Boeing 777-300 van United Airlines wilden wegens een rokende mobiele telefoon een ongeplande landing maken, maar zagen daar toch vanaf.
Het betrof vlucht UA57 die 19 december uitgevoerd werd vanuit New York Newark naar Parijs Charles de Gaulle. De 777, registratie N78001, steeg 18:50 uur lokale tijd op in noordelijke richting. Boven het oosten van Canada begon een telefoon van een passagier door onbekende redenen te roken. Het cabinepersoneel toverde een brandblusser tevoorschijn en plaatste de smartphone in een zogeheten thermal containment bag, een tas die ontworpen is om brand die veroorzaakt wordt door lithiumbatterijen, bijvoorbeeld in een mobiele telefoon, te bestrijden.

Noodtoestand ingetrokken
Voordat de cabin crew de brand probeerde te bestrijden, kondigden de piloten de noodtoestand af. De luchtverkeersleiding gaf aan dat de 777 een ongeplande landing op St. John’s zou kunnen maken, de laatste halte alvorens de Atlantische Oceaan overgevlogen wordt. Op die luchthaven maken vliegtuigen vaker een landing als bijvoorbeeld wegens technische of medische redenen afgezien wordt van een oversteek naar Europa. Ten oosten van de Canadese stad keerde het toestel om, maar dat bleek niet veel later niet meer nodig. ‘Ongeveer negen minuten nadat de noodtoestand was uitgeroepen, trok de bemanning die in en werd toestemming gevraagd de route naar de oorspronkelijke bestemming voort te zetten’, valt te lezen in het rapport van de Transportation Safety Board of Canada (TSB) dat ingezien is door AV Herald.
Voortzetting vlucht
Vlak voor de Canadese kust keerde de 777 opnieuw om en hervatte die de vlucht richting Parijs Charles de Gaulle. Na zes uur en vijftig minuten arriveerde het toestel op haar bestemming, slechts vijftien minuten later dan de aanvankelijke vertrektijd.