De Amerikaanse pilote Amelia Earhart verdween in 1937 op mysterieuze wijze tijdens haar recordpoging om een afstand van 47.000 km rond de wereld af te leggen. Een voormalige inlichtingenofficier van de Amerikaanse luchtmacht, Tony Romeo, denkt nu het wrak van de Lockheed 10 Electra van Earhart te hebben gelokaliseerd.
Bijna 87 jaar nadat het vliegtuig van Amelia Earhart zou zijn neergestort in de Grote Oceaan is het toestel mogelijk gelokaliseerd. Oceaanverkenner Tony Romeo heeft op Instagram sonarbeelden gepost waarop volgens hem weleens het wrak van het vliegtuig waarmee Earhart de wereld rondvloog, te zien zou zijn op de bodem van de Grote Oceaan. Tony Romeo is zelf piloot en een voormalige inlichtingenofficier van de Amerikaanse luchtmacht.
De vastgoedbelegger uit South Carolina verkocht vorig jaar zijn onderneming om met het geld een nieuw bedrijf, Deep Sea Vision, op te richten om daarmee naar het wrak van Earhart’s vliegtuig te kunnen zoeken. Op ietwat wazige beelden op Instagram is iets te zien dat min of meer op een vliegtuigje lijkt. Het gaat om sonarbeelden die een onderwaterdrone nam op ongeveer 160 kilometer van Howland Island, halverwege Australië en Hawaï. Romeo is van plan met scherpere beelden af te komen, vertelde hij aan de Wall Street Journal. ‘Dit is misschien wel het spannendste wat ik ooit in mijn leven zal doen. Ik voel me net een 10-jarige die op speurtocht gaat’, aldus de piloot tegenover de krant.
Beroemdste pilote allertijden
Amelia Earhart, geboren op 24 juli 1897, was verantwoordelijk voor vele primeurs in de luchtvaart. Haar motto luidde: ‘De meest effectieve manier om het te doen, is het te doen.’ En dat maakte ze waar. Zo werd ze onder andere de eerste vrouwelijke piloot die de Atlantische Oceaan overvloog, de eerste vrouwelijke piloot die solo Noord-Amerika retour doorkruiste en de eerste piloot die solo de oversteek van Hawaï naar Amerika maakte. Earhart werd op 5 januari 1939 doodverklaard nadat zij sinds 2 juli 1937 vermist was. Toen poogde de pilote als eerste vrouw solo de wereld rond te vliegen.Er werd twee weken naar de twee vliegeniers gezocht, tevergeefs. In 1939 werd Earhart officieel doodverklaard. Maar het mysterie rond haar verdwijning is tot op vandaag nooit helemaal verdwenen. Wellicht dat de speurtocht van Romeo nu leidt tot een doorbraak.