De evacuatieglijbaan van Transavia’s enige Airbus A321neo werd maandag op de luchthaven van Barcelona-El Prat per ongeluk geactiveerd.
De A321neo, registratie PH-YHZ, vliegt nu twee maanden voor Transavia, maar heeft al enkele kleine incidenten meegemaakt. Het toestel vloog maandagochtend als HV5131 van Schiphol naar Barcelona-El Prat airport. Bij de gate werd vervolgens om nog onbekende reden een van de evacuatieglijbanen geactiveerd. Op foto’s vanuit de terminal is te zien dat het om de achterste glijbaan gaat aan de linkerkant van het toestel. De Airbus zou eigenlijk om tien uur weer naar Schiphol vliegen, maar dit werd uitgesteld. Uiteindelijk vertrok het toestel rond half vijf ‘s middags weer naar Nederland.
Het is niet de eerste keer dat de A321neo betrokken raakt bij een klein incident. Zo raakte het toestel in de Airbus-fabriek beschadigd omdat er een zaklamp tussen de flaps was gekomen. Wegens het voorval werd de levering met enkele weken uitgesteld. Vijf dagen na de eerste commerciële vlucht van de PH-YHZ stond de machine alweer aan de grond op luchthaven van Faro. De machine kwam tijdens de landing in aanvaring met een vogel, met als gevolg een zwaarbeschadigde neuskegel.