Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Gaat Transavia fuseren?

    16/12/2025

    Pegasus koopt nieuwe airline via Nederland

    15/12/2025

    Spaanse airline in de problemen

    15/12/2025

    A320 botst bijna op Amerikaans legervliegtuig

    14/12/2025

    Nieuwe toestel Trump opnieuw vertraagd

    13/12/2025
  • Achtergrond

    Vertraging is het nieuwe vliegen

    13/12/2025

    Oud-Fokkeriaan maakte bijzondere overstap

    13/12/2025

    Wat is er aan de hand bij airline Pieter Elbers?

    07/12/2025

    Dit gebeurt er met de KLM 737

    06/12/2025

    Toch niet het einde voor iconische Spitfire?

    06/12/2025
  • Editors’ choice

    Gaat Transavia fuseren?

    16/12/2025

    België raakt regeringsvliegtuigen kwijt: ‘Imagoschade’

    15/12/2025

    Vertraging is het nieuwe vliegen

    13/12/2025

    Oud-Fokkeriaan maakte bijzondere overstap

    13/12/2025

    KLM en Schiphol keihard nodig voor Nederlandse economie

    12/12/2025
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Nieuws»De Mos in de bres voor Rotterdam-The Hague Airport
Nieuws

De Mos in de bres voor Rotterdam-The Hague Airport

Door Joost den Hoed18 juli 2024, 10:00Leestijd: 2 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
(c) Remco de Wit
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

De Haagse gemeenteraadspartij Hart voor Den Haag van Richard de Mos heeft verontwaardigd gereageerd over recente berichten over een mogelijke sluiting van Rotterdam-The Hague Airport.

Eerder deze week kwam naar buiten dat de Provincie Zuid-Holland een onderzoek is gestart naar de economische waarde van Rotterdam-The Hague Airport. Het provinciebestuur onderzoekt ook alternatieve scenario’s voor de toekomst van de luchthaven. Zo wordt gekeken naar sluiting en het veranderen van het luchthaventerrein in een natuurgebied, bedrijventerrein of woonwijk.

Waar omwonenden -en zoals eerder bleek diverse politieke partijen uit de regio- een mogelijke sluiting zouden toejuichen geldt dit niet voor de markante Haagse politicus Richard de Mos. De Hagenees, leider van Hart voor Den Haag, noemt deze ontwikkeling ‘een ernstige bedreiging voor de economische groei van de regio Haaglanden’. Eerder gaf Hart voor den Haag al aan dat de partij RTHA als instrumenteel ziet voor Den Haag als gaststad voor internationale evenementen en organisaties. ‘Deze luchthaven is essentieel voor de internationale bereikbaarheid van onze regio. Het verlies hiervan zou een enorme klap betekenen voor de zakelijke markt en het toerisme in Den Haag en de regio Haaglanden’, aldus De Mos. ‘Het sluiten van Rotterdam-The Hague Airport zou pure kapitaalvernietiging zijn. Alleen het idee al is knettergek!’

Discussie in Den Haag

Hoewel het onderzoek een provinciale aangelegenheid is laait ook de politieke discussie over de toekomst van Rotterdam-The Hague Airport weer op in Den Haag. En dat is best opvallend: de stad is, anders dan Rotterdam, geen aandeelhouder in de Schiphol Group waarvan Zestienhoven deel uitmaakt. Toch deden diverse Haagse politici eerder al hun zegje. ‘Wat ons betreft mag het vliegveld echt sluiten’, stelde bijvoorbeeld fractievertegenwoordiger George Ongkiehong van de Partij voor de Dieren (PvdD) tegenover Den Haag FM. Vorig jaar werd de naam van de luchthaven mikpunt van GroenLinks. Zo gaf fractievoorzitter Maarten de Vuyst te kennen voorstander te zijn van het inkrimpen van de luchtvaart en tegenstander van de luchthaven nabij Rotterdam: ‘We hoeven onze naam niet op dat vliegveld in 010′.

Hart voor Den Haag spreekt zich daarentegen uit voor het behoud van de luchthaven en groei van het aantal commerciële vluchten. Dit standpunt blijkt ongewijzigd: ‘We roepen de provincie Zuid-Holland op om het onderzoek naar de sluiting te stoppen en in plaats daarvan te focussen op de verdere ontwikkeling van de luchthaven’.  De partij heeft een debat over de kwestie aangevraagd in de gemeenteraad.


Klaar voor avontuur? Dit is je kans!



Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
den haag IJspaleis politiek Richard de Mos rotterdam rotterdam the hague airport RTHA zestienhoven
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Joost den Hoed
  • LinkedIn

Redacteur. Joost studeert Geschiedenis en schrijft voor Up in the Sky met bijzondere aandacht voor de politieke en maatschappelijke dimensies van de luchtvaart. Dankzij zijn academische achtergrond weet hij historische en actuele ontwikkelingen in de sector goed te duiden. Eerder deed hij bestuurlijke ervaring op als bestuurslid van het Madurodam Kinderfonds en als voorzitter van een lokale politieke partij, waardoor hij inzicht heeft in besluitvorming en politieke processen die ook in de luchtvaart een belangrijke rol spelen.

Gerelateerde Artikelen

ITA Airways krijgt hulp uit de ruimte

16/12/2025Niek de Weert

Gaat Transavia fuseren?

16/12/2025Leon Holtkuile

Privéjet crasht na mislukte noodlanding

16/12/2025Niek de Weert
Recent

ITA Airways krijgt hulp uit de ruimte

16/12/2025

Gaat Transavia fuseren?

16/12/2025

Privéjet crasht na mislukte noodlanding

16/12/2025
Populair

Nieuwe klant voor Europese straaljager

12/12/2025

TUI 787 Dreamliner na 12 jaar naar de sloop

12/12/2025

Gaat Transavia fuseren?

16/12/2025

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2025 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.