Iberia nam vorige week haar eerste Airbus A321XLR in ontvangst en een week later maakte het vliegtuig haar debuut.
De machine, registratie EC-OIL, landde vorige week woensdag aan het einde van de middag vanuit de Airbus-fabriek op Hamburg-Finkenwerder Airport in Madrid. Vanaf dat moment stond het vliegtuig aan de grond. Dinsdag maakte het vliegtuig haar debuut met een commerciële vlucht naar Parijs Charles de Gaulle. Na een vlucht van iets meer dan anderhalf uur landde de A321XLR op het Franse vliegveld. Ongeveer twee uur na de landing maakte het vliegtuig zich weer op de voor terugvlucht naar Madrid.

Europese bestemmingen
Aanvankelijk zou het volgens AeroTime alleen ingezet worden voor de zogeheten ‘gewenningsvluchten’ naar Parijs Charles de Gaulle en Londen Heathrow. Echter, uit gegevens van Flightradar24 blijkt dat het gisteren vanuit Madrid naar de Zweedse hoofdstad Stockholm vloog en vice versa. De A321XLR zal eveneens ingezet worden op trans-Atlantische vluchten. Iberia bevestigde reeds de vlucht met het toestel naar Boston Logan International Airport. ‘De A321XLR stelt ons in staat om nieuwe bestemmingen aan te vliegen, zelfs transoceanische routes, en dat op een veel efficiëntere manier’, zei Marco Sansavini, CEO van Iberia, naar aanleiding de ontvangst van de A321XLR.
Iberia eerste operator
Iberia is de eerste operator dit type. Aanvankelijk zou Aer Lingus dat worden, maar door arbeidsconflicten bij de Ierse luchtvaartmaatschappij droeg de International Airlines Group (IAG) het eerste exemplaar over aan Iberia. Beide maatschappijen maken deel uit van deze luchtvaartonderneming. Behalve Iberia en Aer Lingus vallen British Airways, Vueling, LEVEL, IAG Loyalty en IAG Cargo hieronder.