Beveiligers op Schiphol maken zich ernstige zorgen over de mogelijke gevolgen van een aanstaande aanbesteding in de luchthavenbeveiliging. Vandaag presenteren zij, samen met vakbond FNV, een lijst van eisen aan de directie van Schiphol Group. Deze eisen zijn bedoeld om hun werk- en leefomstandigheden te verbeteren en de veiligheid op de luchthaven te garanderen.
Volgens FNV-bestuurder Serda Karabulut vrezen beveiligers dat het halveren van het aantal beveiligingsbedrijven leidt tot onzekerheid over werkzekerheid, verslechterde arbeidsvoorwaarden en verstoring van de werkrelaties. De aangekondigde veranderingen zetten volgens hen niet alleen de sociale samenhang binnen teams onder druk, maar kunnen ook de continuïteit van het werk verstoren.
De eisen die aan de directie zijn overhandigd, worden breed gedragen. Honderden beveiligers ondertekenden een petitie waarin zij oproepen tot betere arbeidsomstandigheden. Een delegatie van ongeveer dertig werknemers overhandigt deze petitie aan Schiphol. Hun belangrijkste punten zijn betere arbeidsvoorwaarden, een gezondere werkcultuur, werkzekerheid en gelijkwaardige kansen voor alle werknemers.
De zorgen van de beveiligers zijn niet nieuw. Reeds op 14 november brachten vakbonden in een gezamenlijke brief de knelpunten onder de aandacht van Schiphol. Tot nu toe reageerde de directie hier echter niet op. De beveiligers voelen zich daardoor genoodzaakt om hun eisen kracht bij te zetten met deze actie.
De belangrijkste eisen van de beveiligers richten zich op zekerheid van werk, verbeterde roosters en een leefbaar loon. Daarnaast willen zij dat vakbonden betrokken blijven bij het toezicht op gemaakte afspraken. Met deze actie hopen zij druk uit te oefenen op de directie om hun zorgen serieus te nemen en tot duurzame oplossingen te komen.