Een maand na het einde van een zeven weken durende staking hervat Boeing de productie van de 737 MAX in de fabriek in Renton. Tegelijkertijd staat de Amerikaanse vliegtuigbouwer onder grote kostendruk. Het bedrijf voert het aanzienlijke bezuinigingen door in haar personeelsbestand.
Boeing, worstelend met de concurrentiedruk van Airbus, schrapt wereldwijd 17.000 banen. Dat komt neer op ongeveer tien procent van het totale personeelsbestand. In de staat Washington, waar de grote Boeing-fabrieken in Everett en Renton zijn gevestigd, verdwijnen 396 banen. Dit aantal meldt het bedrijf aan de arbeidsmarkttoezichthouder van Washington.
De productiehervatting volgt op een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst die begin november tot stand kwam. Deze overeenkomst ontstond na jaren zonder salarisverhogingen en voorziet nu in een loonsverhoging van 38 procent, aangevuld met eenmalige betalingen. De stap is noodzakelijk om de impasse met de vakbonden te doorbreken en de fabriek weer operationeel te maken.
De hervatting van de 737 MAX-productie is van belang voor Boeing. De vliegtuigbouwer staat onder druk om haar operationele kosten te verlagen en tegelijkertijd te voldoen aan de grote vraag naar nieuwe machines.