Hoewel Ryanair een aantal vluchten in Duitsland terugschroefde, kondigde de Ierse low cost carrier deze week nieuwe bestemmingen vanuit dat land aan.
Ten eerste start Ryanair vanaf komende zomer (opnieuw) met vluchten vanaf Lübeck Airport, een luchthaven ongeveer 70 kilometer verwijderd van het vliegveld van Hamburg. De low cost carrier doet vanaf het Duitse vliegveld Palma de Mallorca, Málaga en Londen Stansted aan. ‘Het plan is dat de luchthaven van Lübeck in het winterseizoen weer lijnvluchten zal hebben wanneer Ryanair begint te opereren’, aldus een woordvoerder van Lubeck Airport bij de aeroTELEGRAPH.
Uitbreiding Münster/Osnabrück
Daarnaast breidt de luchtvaartmaatschappij uit op luchthaven Münster/Osnabrück, een vliegveld vlak bij de Nederlandse grens. Vandaag de dag is Ryanair daar reeds operationeel met vluchten naar Palma de Mallorca, Alicante, Corfu (Griekenland) en Zadar (Kroatië). Net zoals op Lübeck wil zij vanaf komende zomer vluchten uitvoeren naar Malaga en Londen Stansted. De introductie van deze ‘twee belangrijke sleutelroutes’ zijn te wijten aan de geannuleerde vluchten op Dortmund Airport. Dit vliegveld ligt 77 kilometer ten zuiden van Münster/Osnabrück.
Vluchten in Duitsland teruggeschroefd
Het introduceren van nieuwe routes in Duitsland staat haaks op de beslissingen die Ryanair in oktober dit jaar nam. Wegens de hoge belastingen en luchthavengelden besloot de luchtvaartmaatschappij zich deels terug te trekken uit Duitsland. Behalve vluchten vanaf Dortmund worden eveneens operaties vanaf Dresden en Leipzig opgeschort. De zomervluchten vanaf Hamburg worden met 60 procent verminderd en vanaf Berlijn wordt het aantal aankomende en vertrekkende vluchten met twintig procent gereduceerd. De low cost carrier liet weten dat de operaties mogelijk nog verder teruggeschroefd kunnen worden.