De Indiase budgetmaatschappij IndiGo wil dit jaar nog starten met directe vluchten naar Amsterdam. Op de route wordt een Boeing 787 ingezet die het bedrijf, inclusief bemanning, van Norse Atlantic huurt.
IndiGo, dat sinds enkele jaren wordt geleid door Pieter Elbers, is al langere tijd bezig met een intercontinentale uitbreiding. De maatschappij vliegt momenteel met een van Turkish Airlines geleasede Boeing 777-300ER tussen Delhi en Istanbul. In april vorig jaar plaatste het bedrijf een bestelling voor dertig Airbus A350’s, met een optie op nog eens zeventig exemplaren. Deze toestellen zullen echter niet voor 2027 worden afgeleverd.
Wanneer IndiGo wil starten met de route is nog onbekend. Het bedrijf is momenteel op zoek naar personeel op Schiphol, Parijs Charles de Gaulle en Londen Heathrow. De werknemers moeten aan het einde van het zomerseizoen starten, wat vermoedelijk samenvalt met het openen van de verbindingen.
De routes tussen Nederland en India worden steeds drukker bevlogen. KLM vliegt sinds deze week vaker naar Delhi, naast dagelijkse vluchten naar Mumbai en bijna dagelijkse vluchten naar Bangalore. In de zomer opent KLM ook een directe route naar Hyderabad. Sinds 2023 vliegt ook Air India weer tussen Amsterdam en Delhi, waardoor de steden eind dit jaar door drie maatschappijen rechtstreeks met elkaar verbonden zullen worden.