Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    KLM Airbus A321neo na 3 maanden weer in de lucht

    12/09/2026

    Transavia 737 verliest GPS-signaal: ‘Kan duiden op jamming’ 

    12/09/2026

    Vakbond verliest rechtszaak tegen KLM: ‘Opnieuw om tafel’

    12/09/2026

    Waar is KLM’s trots gebleven?

    12/09/2026

    Air France-KLM krijgt belangrijke uitslag medio oktober

    11/09/2026
  • Achtergrond

    De cirkel rond: vliegtuigen komen in Twente aan hun einde

    05/09/2026

    Met KLM’s nieuwe Airbus naar Zuid-Frankrijk | Flight Report

    30/08/2026

    Van KLM-vlieger tot ballonvaarder

    29/08/2026

    KLM-senior purser heeft 1974 uniformen

    22/08/2026

    Nèt zo easy: over het voor de neus van KLM weggekaapte easyJet

    15/08/2026
  • Editors’ choice

    Vakbond verliest rechtszaak tegen KLM: ‘Opnieuw om tafel’

    12/09/2026

    Waar is KLM’s trots gebleven?

    12/09/2026

    Nederland bestelt eigen ‘vliegend commandocentrum’ in Zweden

    10/09/2026

    KLM-medewerker gaat viraal met bijzondere actie op Schiphol

    10/09/2026

    Bijzondere Fokker 70 terug in Kenia na bezoek aan Woensdrecht

    09/09/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Editors' Choice»VVD: ‘Laten we de luchtvaart niet over de rand duwen’
Editors' Choice

VVD: ‘Laten we de luchtvaart niet over de rand duwen’

Door Joost den Hoed5 februari 2025, 08:30Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
© KLM
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

De luchtvaartsector wordt in Nederland zwaar bekritiseerd en ook in politiek Den Haag is de kritiek vaak niet mals. De coalitiepartijen denken hier echter niet allemaal hetzelfde over: de VVD springt in de bres voor Schiphol.

De discussie over de omgevingsgeluid rondom Schiphol zorgt nog altijd voor verdeeldheid binnen zowel de Tweede Kamer als de coalitie. Een motie die in december door een krappe Kamermeerderheid werd gesteund roept de minister op ambitieuzere doelen te stellen om de overlast te beperken. Coalitiepartij NSC is een van de partijen die vindt dat minister Madlener niet genoeg doet. De partij van Pieter Omtzigt noemt het ‘onbegrijpelijk’ dat de minister de wens van de Kamer -vooralsnog- niet uitvoert. De VVD en de BBB daarentegen zien niets in het uitoefenen van extra druk op Schiphol.

De waarde van Schiphol

Bij monde van Peter de Groot, woordvoerder infrastructuur, benadrukt het economische belang van Schiphol en neemt de luchthaven in bescherming. ‘We vergeten, vooral in het politieke debat, stelselmatig de waarde van Schiphol te benoemen.’ De Groot benadrukt in een bericht op LinkedIn de waarde van ’s lands grootste luchthaven voor de werkgelegenheid en het vestigingsklimaat in Nederland.

Wel stelt de VVD dat er gewerkt moet blijven worden aan verdere verduurzaming en geluidsreductie in de luchtvaartsector.  ‘Ontslaat dit alles ons van een stillere en schonere luchtvaart? Nee. De afgelopen jaren is de luchtvaart stiller geworden. Het doel om 20 procent minder geluid te produceren staat wat de VVD betreft, ook de doelen om schoner te gaan vliegen moeten worden gehaald’, aldus De Groot. Wel denkt het Kamerlid dat meer regels schadelijk zijn. ‘Laten we de luchtvaart hier niet over de rand duwen’. Volgens de liberalen zal verdere regeldruk de transitie voor de luchtvaartsector bemoeilijken. In Als voorbeeld wordt door de partij van De Groot aangehaald hoe in Scandinavië de regeringen de belasting hebben verlaagd om de sector te ondersteunen en betaalbaar vliegen mogelijk te houden.

Lees ook:  Nieuwe airline op Schiphol blijft ook in de winter

Steun wordt gewaardeerd

Doordat de coalitie op dit dossier duidelijk niet dezelfde kant opkijkt blijft het de vraag of de minister zijn koers kan behouden of dat politieke druk uiteindelijk tot strengere maatregelen zal leiden. De komende debatten zullen uitwijzen welke richting het beleid rondom Schiphol zal nemen. Door de luchtvaartsector wordt de stellingname van de VVD in ieder geval gewaardeerd. BARIN, de belangenorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen in Nederland, reageert in ieder geval positief: ‘BARIN steunt deze oproep tot rust in het SPL dossier. Het is belangrijk dat die rust tot stand komt op basis van de keiharde feiten. Twintig procent geluidsreductie is het doel waar we met zijn allen voor staan’.

duurzaamheid LinkedIn Luchtvaart politiek Schiphol Tweede Kamer VVD
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Joost den Hoed
  • LinkedIn

Redacteur bij Up in the Sky. Joost studeerde Geschiedenis en schrijft over de politieke en maatschappelijke dimensies van de luchtvaart. Vanuit zijn academische achtergrond plaatst hij actuele ontwikkelingen regelmatig in een historische context en besteedt hij aandacht aan beleidsvorming en besluitvorming binnen de sector. Met zijn bestuurlijke ervaring, onder meer als bestuurslid van het Madurodam Kinderfonds en als voorzitter van een lokale politieke partij, duidt hij de politieke processen die ook binnen de luchtvaart een belangrijke rol spelen.

Gerelateerde Artikelen

KLM Airbus A321neo na 3 maanden weer in de lucht

12/09/2026Leon Holtkuile

Wizz Air zet nieuwe Airbus A321XLR’s aan de grond 

12/09/2026Leon Holtkuile

Transavia 737 verliest GPS-signaal: ‘Kan duiden op jamming’ 

12/09/2026Leon Holtkuile
Recent

KLM Airbus A321neo na 3 maanden weer in de lucht

12/09/2026

Wizz Air zet nieuwe Airbus A321XLR’s aan de grond 

12/09/2026

Transavia 737 verliest GPS-signaal: ‘Kan duiden op jamming’ 

12/09/2026
Populair

KLM-medewerker gaat viraal met bijzondere actie op Schiphol

10/09/2026

Emirates A380 verdwijnt tijdelijk van Schiphol

08/09/2026

Chaos: Schiphol vangt in een uur tijd vier uitwijkende vliegtuigen op

10/09/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 Blue Pixl Media B.V. (75334313) | Ridderhof 98, 5341 HS Oss | Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.