Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    KLM-Boeing 777 wijkt uit naar Curaçao en haalt bestemming niet

    10/10/2026

    KLM-topvrouw waarschuwt voor hoge kosten in Nederland

    10/10/2026

    KLM schrapt vluchten vanwege defecte vliegtuigen

    09/10/2026

    KLM A321neo landt dag eerder dan gepland

    09/10/2026

    KLM-topvrouw Rintel kritisch op treinen: ‘Reistijd is veel te lang’

    09/10/2026
  • Achtergrond

    Motor van Boeing 747 vliegt in brand: ‘Mayday Mayday’

    04/10/2026

    KLM verwelkomt eerste Airbus A350

    03/10/2026

    G&G over de Comet-crash, Stuka-final & Oshkosh | Podcast

    20/09/2026

    Airbus A321 ‘gevaarlijk’ dicht bij zweefvliegtuigen: “Mayday”

    19/09/2026

    Exclusief kijkje aan boord: zo sleutelt de Marine aan een NH90

    19/09/2026
  • Editors’ choice

    KLM-topvrouw waarschuwt voor hoge kosten in Nederland

    10/10/2026

    Kiest Emirates voor 777X of 787? ‘Alles is mogelijk’

    10/10/2026

    KLM-topvrouw Rintel kritisch op treinen: ‘Reistijd is veel te lang’

    09/10/2026

    KLM volgt concurrenten en gaat in zee met Elon Musk

    08/10/2026

    A350 van KLM beschadigd: meer vertraging?

    06/10/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Rubriek»Foto-artikel»Schiphol is weer een lounge rijker: ‘Amsterdam als inspiratie’ 
Foto-artikel

Schiphol is weer een lounge rijker: ‘Amsterdam als inspiratie’ 

By Leon Holtkuile16 september 2026, 15:414 Mins Read
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
©Leon Holtkuile
Share
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Tijdens een exclusieve bijeenkomst krijgt de pers een bijzonder inkijkje in de nieuwe lounge op Schiphol. Het is een belangrijke dag voor het Amerikaanse bedrijf achter de creditcards: de Centurion lounge op Schiphol is de eerste op het vasteland van Europa.

In een warme, elegante ontvangsthal verwelkomt het personeel van de nieuwe Amex Centurion Lounge op Schiphol de gasten, die vervolgens worden doorgeleid naar een prachtig ontworpen entree. Daar kunnen reizigers even wachten op hun reisgenoten alvorens ze verschillende kanten op kunnen. Terwijl we wachten kijkt een American Express-buldog hoe zijn gasten binnenkomen.

©Barbara Kieboom / American Express

Koffiebar

De Centurion Lounge op Schiphol is al de 33e van het creditcardbedrijf, maar slechts de eerste van American Express op het continentale gedeelte van Europa. Alleen op Londen Heathrow en Stockholm zijn de hoogste categorie lounges van Amex elders in Europa te vinden. De ruimte is exclusief bestemd voor passagiers die over een American Express Platinum of Centurion-card beschikken. 

Direct rechts van de entree bevindt zich een koffiebar. Het is een nieuw concept dat het bedrijf uitrolt in haar nieuwe lounges en Amsterdam is de vierde locatie die er eentje heeft. Barista’s maken daar de klassieke koffies, evenals bijzondere drankjes zoals een Chai Latte. Verder beschikt deze ruimte over voldoende stoelen, variërend van simpele tafelstoelen tot hoge barkrukken en echte loungestoelen. Bovendien zijn er verscheidene afscheidingen met stopcontacten zodat gasten kunnen werken wanneer zij dat willen.

Lees ook:  KLM-medewerker gaat viraal met bijzondere actie op Schiphol
  • ©Leon Holtkuile
  • ©Leon Holtkuile

Een bijzonder uitzicht

Na een paar introducerende woorden van de belangrijkste mensen binnen het project, krijgen we ook de andere kant van de lounge te zien. Hier heeft American Express het buffet staan met verschillende hapjes, variërend van hartig tot zoet, en gezond of met iets meer suiker. Tijdens het eten kunnen gasten genieten van het fantastische uitzicht op de langzaam bewegende stroom aan auto’s op de haal- en brengzone van Schiphol, de statige luchtverkeersleidingstoren en de op hoge snelheid vertrekkende vliegtuigen vanaf de Kaagbaan. 

Helemaal achterin de lounge, haast als onderdeel van het decor, is het belangrijkste element van de lounge te vinden: de bar. Voor ons staat er een zoete mocktail klaar, maar ook bier, wijn en een gevarieerd aanbod van alcoholische cocktails zijn er te bestellen. Opvallend zijn de Nederlandse tinten die te vinden zijn op de menukaart, evenals elders in de lounge. Overal hangen schilderijen aan de muur, die doen denken aan de stillevens van Nederlandse meesters als Johannes Vermeer of Jan van Huysum. Verder bevat het decor tafelboeken over Amsterdam, de Nederlandse grachten en Delfts Blauw. 

  • ©Leon Holtkuile
  • ©Barbara Kieboom
  • ©Leon Holtkuile
  • ©Leon Holtkuile
  • ©Leon Holtkuile
  • ©Leon Holtkuile

Hollandse meesters aan de muur

De muren van de lounge zijn afgewerkt in een subtiele overgang van Pruisisch blauw en dennengroen. Deze kleuren stralen enerzijds rust en sereniteit uit, en anderzijds elegantie en luxe. De kunstwerken aan de muur zijn veelal van Nederlandse makelij met traditionele en moderne aspecten. In mijn optiek is het grote schilderij van Mieke Jonker bij de ingang de blikvanger van de lounge. Daar zit de American Express-buldog voor een stilleven van bloemen, bustes van Nederlandse koninginnen staan aan beide zijden en Delfts Blauw hangt aan de muur. Het Hollandse tafereel lijkt rechtstreeks uit de lounge te komen, wat het des te krachtiger maakt.

©Leon Holtkuile

Nu de laatste voorbereidingen zijn getroffen, mogen de eerste reizigers vanaf donderdag 17 september een bezoek brengen aan de ruimte. Dan opent de nieuwe Centurion Lounge van American Express officieel haar deuren. Bij het bedrijf zijn ze in ieder geval erg enthousiast.

Lees ook:  Chaotisch EES-systeem uitgesteld: Schiphol ziet lange wachttijden

‘Schiphol is een belangrijke internationale hub voor onze kaarthouders in Nederland en de rest van de wereld. Daarom was Schiphol een logische locatie voor de komst van The Centurion Lounge,’ aldus Audrey Hendley, President van American Express Travel. ‘Als eerste wereldwijde financiële dienstverlener met een eigen lounge op AMS kijken we ernaar uit om kaarthouders te verwelkomen in een premium omgeving die is ontworpen met het karakter van Amsterdam als inspiratie.’

American Express lounge Schiphol
Share. Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Leon Holtkuile
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Instagram

Redacteur bij Up in the Sky. Leon volgt een master Russian and Eurasian Studies aan de Universiteit Leiden en specialiseert zich in geopolitieke en economische ontwikkelingen binnen Rusland en Eurazië, met een academische focus op de landen van Centraal-Azië. Vanuit deze achtergrond schrijft Leon over internationale ontwikkelingen die de luchtvaartsector raken, met bijzondere aandacht voor Rusland, Oost-Europa en Azië. In zijn artikelen combineert Leon luchtvaartnieuws met geopolitieke en economische context.

Related Posts

KLM-Boeing 777 wijkt uit naar Curaçao en haalt bestemming niet

10/10/2026Niek de Weert

KLM-topvrouw waarschuwt voor hoge kosten in Nederland

10/10/2026Lieneke Koornstra

Kiest Emirates voor 777X of 787? ‘Alles is mogelijk’

10/10/2026Leon Holtkuile
Recent

KLM-Boeing 777 wijkt uit naar Curaçao en haalt bestemming niet

10/10/2026

KLM-topvrouw waarschuwt voor hoge kosten in Nederland

10/10/2026

Kiest Emirates voor 777X of 787? ‘Alles is mogelijk’

10/10/2026
Populair

Kabinet weigert Corendon en TUI voor regeringsvliegtuig (737)

06/10/2026

KLM stuurt A350-piloten naar Stavanger voor opmerkelijke reden

06/10/2026

A350 van KLM beschadigd: meer vertraging?

06/10/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 Blue Pixl Media B.V. (75334313) | Ridderhof 98, 5341 HS Oss | Alle rechten voorbehouden. Deze website wordt beschermd door reCAPTCHA.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.