De A321 die zaterdagochtend crashte in Egypte, is niet door een object van buitenaf geraakt. Ook zou de piloot geen noodsignaal hebben afgegeven. Dit meldt Reuters op gezag van bronnen rond het onderzoek.
Onderzoekers analyseren op dit moment de zwarte dozen van de Airbus. Russische experts vermoeden dat het toestel in de lucht uiteen gespat is, maar zeggen ook dat het nog te vroeg is voor conclusies.
De moedermaatschappij van MetroJet, Kogalimavia, stelt dat de piloten alle controle over het toestel verloren. Er zou geen sprake geweest zijn van een technisch mankement of een menselijke fout. “Het toestel was in uitstekende staat”, aldus Alexander Smirnov, plaatsvervangend algemeen directeur van de maatschappij. “Volgens ons is er geen sprake van een mankement of van een fout van onze crew.”
Volgens Andrei Averyanov, plaatsvervangend directeur engineering bij Kogalymavia, heeft het toestel eerder schade opgelopen. In 2001 raakte de Airbus, toen nog in dienst bij MIddle East Airlines, met het staartstuk de landingsbaan in Cairo. Die schade is volgens Averyanov volledig hersteld en kan geen rol gespeeld hebben in de crash.
Kritiek
Diverse onderzoekers hebben kritiek op de communicatie vanuit de Russische maatschappij. “Het is storend dat zij zeggen dat het vliegtuig niet uit elkaar gevallen is”, zegt onderzoeker Kevin Humphrey, oprichter van de Ierse luchtvaartautoriteit. “Niemand kan zoiets zeggen in deze fase van het onderzoek.”

Verschillend