Vakbond CGT laat Air France weten dat het ook in 2016 menens is. Air France moet zijn aanklachten intrekken tegen de vijf werknemers die begin oktober managers van het bedrijf aanvielen. Als dit niet gebeurt gaat er weer gestaakt worden.
“En 2016 aussi, nous ne lâcherons rien”, ook in 2016 laten we niet over ons heenlopen, zegt de vakbond in een persbericht. CGT vertegenwoordigt grond- en cabine personeel en heeft opgeroepen 28 januari het werk neer te leggen. De bond wil dat de rechtszaken worden stopgezet en de ontslagen personeelsleden die kleren van twee managers van het lijf scheurden weer in dienst worden genomen.
Daarnaast roept de bond op dat de leden ‘nee’ zeggen tegen het bezuinigingsplan dat ook de aanleiding was voor de aanval op de bestuurders. Toen de piloten en management niet tot een akkoord kwamen heeft de top van het bedrijf besloten vliegtuigen en vluchten te gaan schrappen. Hiervoor verliezen 3000 mensen hun baan en worden arbeidsvoorwaarden versoberd.
Air France's head of human resources had his shirt ripped off his back at a job cuts meeting: http://t.co/S0iUHBaVGL pic.twitter.com/TS4M4xCLhF
— Financial Times (@FT) 5 oktober 2015

Verschillend
VWO