De Airlander 10, het grootste vliegtuig ter wereld, heeft woensdag haar eerste vlucht gemaakt, vanaf Cardington Airfield (Bedfordshire).
Probleem
Oorspronkelijk zou de Airlander afgelopen zondag de eerste vlucht maken, maar er ontstond een technisch probleem waardoor het vliegtuig niet meer overdag kon opstijgen. Tijdens het teststadium mag de Airlander niet ’s nachts vliegen.
Combinatie
Het Britse bedrijf achter de Airlander, Hybrid Air Vehicles, claimt dat de Airlander 10 een combinatie is van de beste eigenschappen van vliegtuigen, helikopters en luchtschepen. De Airlander 10 is 92 meter lang, 43,5 meter breed en 26 meter hoog en is daarmee het grootste luchtschip ter wereld.
Afgelegen gebieden
Hybrid Air Vehicles zegt dat de Airlander voor verschillende doeleinden kan worden gebruikt. Denk bijvoorbeeld aan surveillance en goederenvervoer. Het vliegtuig heeft geen landingsbaan nodig omdat het op alles kan landen. Zelfs op ijs, sneeuw en water. Dit maakt het interessant voor het afleveren van goederen in afgelegen gebieden.
Het bedrijf hoopt vanaf 2021 tien Airlanders per jaar te bouwen.


Verschillend
VWO