EasyJet verwacht dit jaar minder winst te boeken dan vorig jaar. Sinds 2009 werd er elke jaar meer winst geboekt. De winst komt waarschijnlijk ruim 28 procent lager uit, maakte de maatschappij vandaag bekend.
De maatschappij verwacht een winst van tussen de 490 en 495 miljoen pond. Hier moet nog wel belasting over betaald worden, de uiteindelijke nettowinst zal lager liggen. In het financiële jaar 2014/2015 werd nog 686 miljoen pond winst geboekt.
EasyJet wijt de lagere winst aan de onzekerheid in Europa na de Brexit en terreuraanslagen in onder andere Nice en Parijs. Ook de lagere wisselkoers van de pond ten opzichte van de dollar heeft invloed: kerosine wordt in dollars betaald, waardoor easyJet per saldo meer ponden kwijt is aan de brandstof.
Vertrouwen
Topvrouw Carolyn McCall houdt vertrouwen in de luchtvaartwereld. “De omstandigheden zijn zwaar voor alle airlines. De geschiedenis laat zien dat de sterkste maatschappijen nog sterker worden. Daarom blijven we investeren om een nog sterkere marktpositie te verwerven.”


Verschillend