Het lijkt erop dat België een directe verbinding krijgt met Iran. De maatschappij Qeshm Air wil tussen Teheran en Brussel vliegen, zo meldt Aviation Iran.
Qeshm Air CEO Mahmoud Shekarabi onthulde zijn plannen in gesprek met de Belgische ambassadeur in Iran. De lijnvlucht moet in de nabije toekomst van start gaan.
Volgens Brussels Airport zijn er inderdaad gesprekken met Qeshm, maar is het nog niet zeker dat de verbinding doorgaat.
De maatschappij wil op de route Airbus A319’s inzetten. Die toestellen stammen uit 2003, en zijn door Qeshm tweedehands aangeschaft.
Andere Iraanse maatschappijen hebben recent grote orders geplaatst bij Boeing en Airbus, maar Qeshm Air kiest liever voor tweedehands vliegtuigen, omdat die sneller geleverd kunnen worden.
Als de route doorgaat, dan wordt Brussel de tweede Europese bestemming van Qeshm, na Hamburg. De maatschappij is op de langere termijn ook geïnteresseerd in vluchten naar Amsterdam.

Verschillend
VWO