De Italiaanse staat neemt mogelijk toch een aandeel in Alitalia. Minister van Transport Graziano Delrio zei woensdag dat de overheid wellicht ook na de verkoop van de maatschappij betrokken blijft. Op dit moment wordt gezocht naar overnamekandidaten voor Alitalia.
Klein belang
Eerder sprak de minister het nationaliseren van Alitalia tegen. Volgens Delrio is hier nog steeds geen sprake van. “We zijn tegen het nationaliseren, maar het nemen van een klein belang kan een oplossing zijn.”
Onderdelen
Delrio waarschuwde verder voor het splitsen van Alitalia in kleinere onderdelen, om investeerders te interesseren. Volgens hem heeft Alitalia in de huidige omvang nog steeds groeipotentie. “De maatschappij kan geen routes en onderdelen verkopen, maar moet één geheel blijven.”
Toezicht
Alitalia staat momenteel onder toezicht van de Italiaanse regering. Bewindvoerders buigen zich over de toekomst van de maatschappij. Zij bepalen welke alternatieven er nog zijn: een zelfstandig voortbestaan in afgeslankte vorm, een ontmanteling of een (gedeeltelijke) verkoop. De regering kwam met een lening van 600 miljoen euro om de activiteiten zeker zes maanden veilig te stellen.
Bieder
Er zouden zich al tientallen bieders hebben gemeld bij de bewindvoerders. Onder meer British Airways, Delta, Turkish Airlines en Air China zouden een bod hebben uitgebracht. Ook Ryanair toonde vorige maand interesse in een overname.
Tot 2008 had de Italiaanse staat een aandeel in Alitalia, maar door het faillissement ging de maatschappij verder met investeringsgroep Compagnia Aerea Italiana.


Uddel
MBO