De Europese vliegtuigbouwer Airbus en Zodiac Aerospace werken samen aan ligplaatsen in het vrachtruim van, in eerste instantie, een A330. Tegen 2020 zou deze optie in de catalogus aangeboden moeten worden, zo meldt Airbus.
Ligplaatsen
Volgens Airbus kunnen de slaapmodules in het vrachtruim van vliegtuigen een onderscheid maken in de reisbelevenis van veel passagiers. Luchtvaartmaatschappijen kunnen door deze ligplaatsen zich onderscheiden met andere airlines, door comfortabelere slaapopties aan te bieden.
Vrachtruim
De slaapplaatsen kunnen in het vrachtruim geplaatst worden, waardoor de ruimte efficiënt benut kan worden als er geen vracht in vervoerd wordt. De modules komen ‘op’ de vloer van het vrachtruim te staan, zodat er geen aanpassingen gemaakt hoeven worden aan de vloer.
Verruilen
Door de slaapmodules op de vloer te plaatsen, zijn de ligplaatsen makkelijk te verwijderen zodat er weer vracht in het ruim geplaatst kan worden. Zowel Airbus als Zodiac Aerospace zien dit project succesvol tegemoet omdat “een verbeterde beleving voor de passagiers vandaag de dag zeer waardevol is, om als maatschappij onderscheid te zijn.”


Verschillend
VWO