Deze maand is op Schiphol de uitbreiding van het U-platform van start gegaan. De komende twee jaar wordt de buffercapaciteit van het platform uitgebreid van vijf naar twaalf opstelplaatsen.
Flexibel
De opstelplaatsen zijn in principe bedoeld voor widebody-vliegtuigen, maar zes opstelplaatsen worden flexibel ingericht waardoor er ook narrobody’s gebruik van kunnen maken. De eerste vier buffer-opstelplaatsen moeten eind oktober worden opgeleverd.
Hergebruik
Er wordt 150.000 m3 grondwerk verricht en ruim 5.500 m2 betonverharding gerealiseerd. Ook komen er vijf lichtmasten van 30 meter hoog, voorzien van LED-verlichting. Er wordt volgens de aannemers zoveel mogelijk materiaal hergebruikt. Zo voert men 60.000 m3 zand aan vanuit de oude A9. Puin van een oud kantoorpand op Schiphol wordt hergebruikt als fundatie voor het terrein.
VolkerInfra en Heijmans zijn de hoofdaannemers van het project.


Verschillend
VWO