Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Birdstrike op Schiphol: A320 keert terug

    10/02/2026

    American en United vechten om Chicago: kansen voor Schiphol?

    09/02/2026

    Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

    09/02/2026
  • Achtergrond

    Een fantastisch product dat van Schiphol verdwijnt | Flight Report

    08/02/2026

    SAAB Viggen: de Zweedse tegenhanger van de F-16

    08/02/2026

    Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

    07/02/2026

    KLM-gezagvoerder: ‘Het mooiste vliegen is toch echt het jachtvliegen’

    07/02/2026

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026
  • Editors’ choice

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Lufthansa zet streep door alle vluchten

    12/02/2026

    Mega-order voor Airbus: AirAsia zet vol in op A220

    12/02/2026

    Vliegen ineens weer populair na treinramp in Spanje

    10/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Naast het nieuws»Achtergrond»Opinie»Column»De film ‘Midway’ wint het dik! | Column Goof
Column

De film ‘Midway’ wint het dik! | Column Goof

Door Goof Bakker5 maart 2020, 07:29 • Update 28 augustus 2020, 11:22Leestijd: 4 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
©WikiCommons
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Precies vandaag maar dan vorige week liet ik aan een vriend van me, nog niet half zo oud als ik, de film Battle of Britain zien. We namen een biertje erbij en wat Pringles.

Hij vond er geen bal aan. “Die kisten waren niet vooruit te branden! Wat een slappe hap. Of ik ‘Midway’ al gezien had?”

Ja! Toevallig! “Maar dat is geen film”, zei ik hem: “Dat is X-Box“.

In Midway laten ze met de computer een bommenwerper van het type Douglas Devastator de roll rates neerzetten van een hedendaagse dedicated aerobatic airplane als de Extra EA-300. Zeg vierhonderd graden per seconde.

De werkelijkheid zijn roll rates van veertig graden per seconde voor de Douglas (ik gok op basis van een T6 Texan), en negentig graden voor de achtervolgende Mitsubishi Zero (eveneens een educated guess).

Toen de Battle of Britain gemaakt werd, bestond er nog geen computer. Alle vechtscènes werden echt gevlogen, met echte vliegtuigen. Gefilmd vanuit omgebouwde B-25 bommenwerper, volgepakt met grootbeeldcamera’s.

De gebruikte toestellen waren, gezien het ontbreken van munitie, bepantsering en de aanwezigheid van minimale hoeveelheden brandstof, waarschijnlijk nog manoeuvreerbaarder dan hun counterparts in 1940.

De werkelijkheid van de Battle of Britain wàs vrij lullig! De film toont de realiteit, het is niet anders. Het ging gewoon tergend langzaam, die Messerschmidts die achter die Spitfires aan zaten. Slaapverwekkend traag op mekaar inlopen, en dan tatatata.

Door prachtig monteerwerk in de editing-room is er bij de Battle of Britain nog wat snelheid ingebracht, maar de werkelijkheid was traag, ongelooflijk traag.

In de film Midway vliegen de toestellen ook nog eens door gordijnen van vuur. Natuurlijk zonder dat de toestellen geraakt worden. De rate of fire van een gemiddeld AA-kanon in WO2 was pakweg vijfentwintig schoten per minuut. Dat is eens in de twee seconden. Voor het vuurwerk van de film Midway zou een schip over zeker duizend van die kanonnen moeten beschikken. In werkelijkheid waren het er een stuk of tien.

Maar goed, vliegtuig-enthousiaste jongere van vandaag: pak nog een buis Pringles en een literfles Cola en kijk fijn naar Midway.

Ik wens je onbenullig veel plezier!

Goof Bakker

[email protected]

Additional facts

Midway heeft al eerder bestaan, in 1978. Ook al een wanproduct. De eerste film met Sensurround. Ik ging er heen met vrienden in Utrecht. Een paar extra luidsprekenboxen stonden her en der in de zaal. Het rommelde en rammelde wat. Het netto effect was waardeloos. Hollywood dacht toen dat de consument thuis zou blijven als ze niet met nieuwe technologie aan zouden komen. Ze hadden zich geen zorgen hoeven maken. De consumenten van nu hebben een televisie thuis met een twee keer grotere beeldhoek dan de bioscoop, en een beter geluid, maar gaan massaal naar de bioscoop! Schiet mij maar lek, zoals dat heet.

Eerdere column met ongeveer dezelfde inhoud.

“Zeventig jaar geleden vlogen er elke dag duizend bommenwerpers boven jouw huis”, vertel ik de zoon van een vriend van me in Haarlem. “Ze kwamen uit Engeland. Vanaf Schiphol stegen dan jachtvliegtuigen op. Op twintig kilometer hoogte ontstonden dan enorme gevechten.”

Ik laat hem plaatjes zien op de iPad.

“In elke bommenwerper zaten tien mannen, waarvan acht schutters. Heel vaak stortten er grote vliegtuigen neer, soms wel vijf binnen een kwartier. Het was een strijd zoals de wereld nog nooit gezien had. En ’s nachts ging het door! Honderden zwartgeschilderde vliegtuigen vlogen door de pikdonkere nacht, en schoten elkaar neer. Het was een inferno. En dat allemaal hier boven Nederland!”

Hij trekt aan mijn mouw. Hou op met dat gelul over vroeger! Star Wars! Dat is zijn grote passie. Hij laat me zijn lego-modellen zien. En hij heeft er zelf ook eentje gebouwd, van hout. Ik bewonder zijn kennis van de materie, die grenzeloos is. Maar ik verwonder me ook, hoe hij deze niet-bestaande werkelijkheid prefereert boven de echte, de reële wereld.

Want ik zie toch ook duidelijk hoezeer Hollywood geleend heeft van de realiteit van destijds: de lederen bontjeks en de overalls van de piloten, hun wapens, de schutters in hun turrets.

Maar Sylvian, en met hem vrijwel al zijn leeftijdgenoten, heeft er niks mee. Het realiteit doet hem niks. Geen boeken, geen films, geen schaalmodellen.

De verzonnen gewelddadigheid van Star Wars is interessanter dan de bloedige realiteit van nog geen zeventig jaar geleden, pal boven zijn huis.

Fictie is interessanter dan de werkelijkheid. 

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Column Goof
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Goof Bakker
  • Website
  • Facebook

Columnist en mede-eigenaar van Up in the Sky. Goof heeft zijn sporen verdiend als reclametekstschrijver en schrijft nog altijd over luchtvaart. Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad en de Volkskrant. Zijn columns verschijnen zowel op Up in the Sky als in Piloot & Vliegtuig. Regelmatig kiest Goof het luchtruim, de ene keer in een Cessna O-2A, de andere keer in een Yak-52.

Gerelateerde Artikelen

Smaakbeleving op grote hoogte

11/02/2026Partner Content

Een fantastisch product dat van Schiphol verdwijnt | Flight Report

08/02/2026Leon Holtkuile

SAAB Viggen: de Zweedse tegenhanger van de F-16

08/02/2026Leonard van den Broek
Recent

Amerikaanse airline stuurt A320neo’s retour 

13/02/2026

F-35’s en vliegdekschip duiken op aan andere kant van de wereld

13/02/2026

Airbus en Boeing krijgen nog meer concurrentie uit China 

13/02/2026
Populair

Europese straaljager lijkt uiteen te vallen

10/02/2026

Nieuwe F-35’s mogelijk geleverd zonder cruciaal onderdeel

13/02/2026

Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

09/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.