Medewerkers van Vliegveld Hilversum ontdekten donderdag een drone boven Snackbar de Egelshoek, waarna direct ‘alle alarmbellen afgingen op het vliegveld’.
Approach
De drone hing nog in de lucht op een hoogte van circa 20 tot 30 meter, precies in het verlengde van een van de landingsbanen, en op een hoogte waar motorvliegtuigen of zweefvliegtuigen bezig hadden kunnen zijn met de laatste fase van de approach, meldt het vliegveld op haar website.
Filmopdracht
De bestuurder is aangesproken en vertelde met een commerciële filmopdracht bezig te zijn. Hij had de drone pas kort in zijn bezit en verklaarde te vertrouwen op de ingebouwde techniek van ‘geofencing’, een systeem dat drones ervan weerhoudt op te stijgen in verboden gebieden.
Aangifte
Het vliegveld zegt dat de bestuurder ‘goed aan te spreken was op zijn gedrag’. Daarom is er geen aangifte gedaan.


Verschillend