KLM-partner Kenya Airways wil vluchten uitvoeren naar de Verenigde Staten, met eigen materiaal. De maatschappij heeft een aanvraag gedaan voor de juiste licentie.
In de aanvraag zegt het Skyteam-lid dat zij voor de lancering van de route vluchten naar de VS wil aanbieden via een codeshare. Vanaf april 2018 wil de maatschappij met eigen materiaal naar het continent vliegen.
Beoordeling
De nationale luchtvaartmaatschappij van Kenya heeft in februari een categorie 1-beoordeling gekregen van het International Aviation Safety Assessment programma (IASA) van de Federal Aviation Administration (FAA). Daardoor is het mogelijk voor Kenya Airways om de aanvraag in te dienen.
Groen licht
Als de aanvraag wordt goedgekeurd, dan is Kenya Airways één van de drie Oost-Afrikaanse maatschappijen die vluchten naar de VS aanbiedt. Ethiopian Airlines biedt vluchten aan naar Los Angeles, Newark, Washington Dulles en Toronto Pearson. Augustus 2018 staat op de planning voor RwandAir om te beginnen met het uitvoeren van vluchten naar de Verenigde Staten.


Verschillend
VWO