De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft beslist dat het rapport over de geluidsimpact van Lelystad Airport aan alle eisen voldoet. Hierdoor kan het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat doorgaan met de uitbreiding van de luchthaven.
Laagvliegen
Er wordt door de onafhankelijke organisatie geadviseerd om de omgeving uit te nodigen en mee te laten denken over het beheersen van de hinder, die door het laagvliegen ontstaat. In de eerste jaren wordt langdurig laag gevlogen, om het vliegverkeer van Schiphol ruimte te geven. In de toekomst moet een complete herindeling van het luchtruim ervoor zorgen dat de vlieghoogtes en -routes kunnen worden aangepast.
Overlast
De commissie geeft aan dat de berekende geluidshinder in de praktijk kan afwijken van de berekening. Afhankelijk van het type vliegtuig, de stuwkracht tijdens de vluchtfase en het moment waarop het toestel doorklimt naar kruishoogte, kan de overlast volgens de commissie hoger zijn.
Herzien
De milieueffectrapportage is opgesteld om de effecten van de uitbreiding in kaart te brengen. Op basis van de resultaten kan worden bepaald in hoeverre de plannen overlast veroorzaken voor de omgeving. De commissie moest de mer, die vier jaar geleden is opgesteld, herzien nadat bewonersgroep HoogOverijssel ontdekte dat er fouten waren gemaakt in de geluidsberekeningen. Vandaag is de geactualiseerde mer dus vastgesteld.
In 2020 moet het uitgebreide Lelystad Airport worden geopend.


Verschillend
VWO