Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie en opgeleid arts, verleende woensdag medische hulp aan een passagier tijdens een Swiss-vlucht van Zürich naar Brussel. De passagier kreeg te maken met lichamelijke problemen terwijl Von der Leyen in hetzelfde toestel onderweg was van de G20-top in Rio de Janeiro naar Brussel.
Volgens Commissie-woordvoerder Arianna Podesta deed het cabinepersoneel tijdens de vlucht een oproep aan passagiers met medische kennis. Von der Leyen gaf er gehoor aan en verleende eerste hulp totdat het vliegtuig veilig landde. Bij aankomst namen medische hulpdiensten de zorg voor de passagier over.
‘Zoals gebruikelijk in dergelijke situaties vroeg het cabinepersoneel of een passagier medische kennis had,’ aldus Podesta in een verklaring aan de Zwitserse krant 20 Minuten. ‘De voorzitter bood hulp tot professionele medische ondersteuning beschikbaar was na de landing.’
Von der Leyen heeft een achtergrond in de geneeskunde en werkte voordat ze haar politieke loopbaan begon als assistent-arts. Ze studeerde af aan de Hannover Medical School, waar ze haar doctoraat in de geneeskunde behaalde. Na een jaar of vijftien in de gezondheidszorg te hebben gewerkt, begon ze haar politieke carrière in 2003 als minister in Nedersaksen. Later werd Von der Leyen de Duitse minister van Defensie, en in 2019 ging ze aan de slag als de eerste vrouwelijke voorzitter van de Europese Commissie. Tijdens haar eerste termijn was ze vooral zichtbaar ten tijde van de coronacrisis en in het kader van de sanctiepakketten tegen Rusland. Inmiddels is ze begonnen aan haar tweede ambtstermijn.


Uddel
MBO