Een Amerikaanse moeder wil een rechtszaak starten tegen United Airlines na een opmerkelijk voorval op een vlucht van Tampa naar New York.
Melissa Sotomayor reisde samen met haar bijna twee jaar oude zoon, die onder meer afhankelijk is van een beademingsapparaat. Hoewel ze vooraf de benodigde medische papieren had geregeld, werd haar vlak voor vertrek meerdere keren gevraagd de apparatuur los te koppelen. De moeder weigerde dit omdat de installatie haar zoon ‘in leven houdt’. Het cabinepersoneel, waaronder een stewardess die zij ‘Nora’ noemt, legden de situatie voor aan de gezagvoerder. Volgens Sotomayor leidde het tot een vertraging van een uur en voelde ze zich diep vernederd door de manier waarop de situatie werd afgehandeld.
In een TikTok-video van bijna tien minuten uitte ze haar frustraties en riep ze anderen op niet met United te vliegen. Ze stelt dat ze geen excuses kreeg van de bemanning en noemt de uiteindelijke reactie van de luchtvaartmaatschappij ‘niet oprecht.’ United Airlines zegt contact met haar te hebben opgenomen en excuses te hebben aangeboden, maar het incident heeft inmiddels geleid tot meer kritiek en een juridische inzamelingsactie.
American Airlines
In 2023 spande ook een moeder een rechtszaak aan tegen een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij. Haar zoon, Kevin Greenidge, vloog een jaar eerder met American Airlines toen hij tijdens de vlucht een hartstilstand kreeg. De jongen overleed aan boord van de Boeing 737. Zijn moeder spande vervolgens een rechtszaak aan tegen de airline omdat de dood voorkomen had kunnen worden als de defibrillator aan boord had gewerkt.



Verschillend
VWO