Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Nieuw kabinet wil nachtsluiting Schiphol, kan dat?

    01/02/2026

    Zien: zo bereidt KLM zich voor op komst A350

    01/02/2026

    Minderheidskabinet: Lelystad open, Schiphol deels dicht?

    30/01/2026

    Dit wil het nieuwe kabinet met Schiphol en de luchtvaart

    30/01/2026
  • Achtergrond

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Vlucht naar Nederland krijgt onverwachte wending | Column

    25/01/2026

    Een KLM DC-10-vlucht om nooit te vergeten | Column

    24/01/2026

    ‘In tien uur leer ik je vliegen’ | Interview

    24/01/2026
  • Editors’ choice

    Nieuwe Spitfire te zien in een Nederlands museum

    02/02/2026

    Nieuw kabinet wil nachtsluiting Schiphol, kan dat?

    01/02/2026

    Zien: zo bereidt KLM zich voor op komst A350

    01/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Minderheidskabinet: Lelystad open, Schiphol deels dicht?

    30/01/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Naast het nieuws»Achtergrond»Een kijkje naar de Airbus vloot in de toekomst
Achtergrond

Een kijkje naar de Airbus vloot in de toekomst

Door Redactie15 januari 2015, 16:07Leestijd: 5 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Bij Airbus gebeurt een hoop momenteel voor met neo uitvoeringen van bestaande toestellen. We zetten de ontwikkelingen op een rijtje en geven onze mening wat er gaat gebeuren.

Finnair_A320

A320 family

Hier komt de neo natuurlijk aan, maar ook de huidige co kent nog veel orders. Zoveel dat Airbus serieus kijkt om de productie te verhogen. In juli moet die knoop doorgehakt zijn.
A318
Dit toestel is dood. In 2014 waren er geen orders en er komt geen neo van. Zelfs als businessjet is het niet een aantrekkelijke toestel. In totaal zijn er 79 geleverd en we denken niet dat daar ook nog maar 1 bijkomt.

EasyJet_A319_Schiphol_Take-offA319
Doet het ook niet heel goed. In het verleden heeft easyJet er veel van gekocht (172), maar die stappen over op de A320. Er moeten nog een kleine 50 toestellen geleverd worden. De A319neo doet het niet heel veel beter met 49 orders. Er zal nog wel wat bijkomen (als businessjet waarschijnlijk) maar in een tijd dat er meer mensen in een toestel moeten om de vlucht rendabel te maken zal het niet storm gaan lopen.

A320
De best-seller aller tijden! Met in totaal 4761 bestelde ceo’s en 2817 neo’s is er geen ander toestel dat het zo goed doet. Airbus moet nog 911 ceo’s leveren en er worden er nog steeds besteld. Eind dit jaar moet de A320neo in gebruik worden genomen.

A321
Het grootste type van de A320family. In 2014 zijn er 134 ceo’s besteld. In totaal zijn er 2x zoveel A321ceo’s (1579) verkocht dan 737-900ER’s. Airbus moet er nog ruim 500 leveren. De A321neo is inmiddels 755x verkocht. Met de onlangs gelanceerde A321neoLR zullen er nog wel wat bijkomen. Dit toestel is de beste opvolger voor de snel ouder wordende 757’s, waar er 500 van rondvliegen.

Delta_A330-300_KLM_E190

A330

Moving on naar het A330 programma. Tot de Farnborough Airshow op sterven na dood, maar nu weer terug aan het vechten. In totaal zijn er 1347 van de huidige types verkocht. Veel zullen er niet bijkomen met de A330neo in aantocht. Er moeten er nog 193 geleverd worden. De A330neo is 120x besteld. Airbus gaat de productie verlagen totdat de neo er is eind 2017. Vooral de A330-300 en A330-900 zullen nog verkopen. De -200 en -800 hebben wel een groter bereik, maar er kunnen minder mensen in. Veel maatschappijen hebben het bereik niet nodig. De A330 wordt een concurrent voor de 787. De Boeing vliegt weliswaar zuiniger (0,5-3% zijn de schattingen), maar omdat de A330 er al 22 jaar is kan Airbus het toestel goedkoop aanbieden en zijn de onderhoudskosten lager. Bovendien is er minder onzekerheid, het toestel heeft zich door en door bewezen. Een ander voordeel is dat de A330 op kortere termijn geleverd kan worden dan de 787.

Airbus_A350XWB_Formation_Flight_02

A350

De moderns airliner van Airbus. Onlangs gelanceerd en in grote getallen besteld. Er zijn officieel 3 varianten de -800, -900 en -1000. Maar de -800 gaat nooit gemaakt worden. Airbus doet er alles aan om de laatste twee klanten te bewegen de orders in te ruilen voor de A330-900 of A350-900. De A330-900 is bijna even groot en wordt sowieso ontwikkeld en is ook al verkocht. De A350-800 moet nog grotendeels ontwikkeld worden.
De A350-900 is de best verkopende van de drie modellen met 595 bestellingen en 1 geleverde. Het is momenteel het meest gewilde toestel volgens een analist.

De A350-1000 is wat lastig in te schatten. Er zijn er 169 besteld, dat is niet zo heel veel. Airbus is het toestel wel al aan het maken, dus hij komt er. Maar er zitten net niet genoeg stoelen in om echt interessant te zijn. Concurrentie met de 777X kan het toestel maar lastig aan hierdoor. De 777-9X is groter en de 777-8X evengroet maar vliegt een stuk verder. Airbus kijkt er wel naar om het aantal stoelen uit te breiden van 369 naar 389. Dat komt in de buurt van de ruim 400 van de 777-9X. Als dit lukt zou het nog wel wat kunnen worden met de -1000.

Een andere optie is een -1100 variant met ruim 400 stoelen op de markt te brengen. Dit moet de directe concurrentie met de 777-9X aangaan en kan ook het gat met de A380 wat dichten. Het toestel zal wel inboeten aan range, tenzij Airbus het MNTOW verhoogd, maar dat is prijzig omdat er doorgaans sterkere vleugels onder moeten. Airbus zelf zegt te kijken naar de mogelijkheden, maar dat de markt wel krap zal zijn. Wij denken dat hij er komt, aangezien de 777-9X net zo’n bestseller lijkt te worden als de 777-300ER.

Emirates_A380_Schiphol_toren

A380

De superjumbo die in zwaar weer verkeerd. In 2017 zijn eindelijk de ontwikkelkosten eruit, dus het lijkt ons sterk dat het programma dan gestopt wordt. Maar verkopen doet het toestel ook niet goed. In 2014 zijn er een paar (13) verkocht maar die waren eigenlijk nog van 2013. Het toestel vliegt relatief duur met zijn 4 motoren, maar er kunnen weer zoveel mensen in dat het toch interessant kan zijn. Anders dan de 747 waar simpelweg niet genoeg mensen in kunnen. Je moet als maatschappij die enorme kist wel kunnen vullen, en dat is weer lastig. Met nieuwe technieken zoals de toekomstige Rolls Royce Advance motor kunnen de kosten nog wat omlaag. Bovendien heeft Airbus deze week bevestigd dat er 11 stoelen op een rij in kunnen, dus nog meer mensen erin. Wij denken dat de A380neo er komt en dat het een kwestie van lange adem is, maar dat hij wel gaat verkopen. De routes en vooral vliegvelden in Azië zijn overvol. Als je als maatschappij 6x per dag met een A320 vliegt kan je ook 3 van die A320’s vervangen door 1 A380. Stuk goedkoper. Bovendien wil Emirates het, dus kist die kost er wel.

Airbus_Beluga

Beluga

En dan komen er ook nog 5 nieuwe Beluga’s, gebaseerd op de A330

©Upinthesky


Klaar voor avontuur? Dit is je kans!



Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Airbus A319 Airbus A320 Airbus A320neo Airbus A321 Airbus A330 Airbus A330neo Airbus A350 Airbus A380
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Redactie
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn

Frequent flyer, luchtvaartprofessional en liefhebber; alles wat je weten wil, je vindt het op Up in the Sky - Alles over luchtvaart.

Gerelateerde Artikelen

Airbus naar Schiphol vertraagd om bijzondere reden

03/02/2026Niek de Weert

Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

02/02/2026Joost den Hoed

A380 maakt twee vluchten met gereedschap in vleugel

02/02/2026Leon Holtkuile
Recent

Airbus naar Schiphol vertraagd om bijzondere reden

03/02/2026

Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

02/02/2026

A380 maakt twee vluchten met gereedschap in vleugel

02/02/2026
Populair

Stewardess klaagt Airbus aan

01/02/2026

Tijd dringt voor opvolger F-18 Super Hornet

30/01/2026

Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

31/01/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.