China Southern en Air China ontkennen dat er plannen zijn voor een mogelijke fusie van de twee.
Donderdagochtend waren er de geruchten dat de twee van overheidswege zouden worden samengevoegd, dat meldde wcarn die dag. China is bezig met hervormingen bij diverse overheidsbedrijven. In de luchtvaart industrie gaan de twee grote Chinese motorenbouwers verder als één bedrijf om zo meer slagkracht internationaal te hebben. In de wandelgangen van de beurzen van Shanghai en Hong Kong viel te horen dat de twee luchtvaartmaatschappij-reuzen ook worden samengevoegd.
Air China is de grootste maatschappij van China gemeten naar omzet en China Southern de grootste naar omvang van de vloot.
Niks over bekend
De maatschappijen zeggen in aparte persberichten niks van een joint venture te weten. Air China meldt: “Upon inquiry with China National Aviation Holding Company, the controlling shareholder of the company, neither the company nor its controlling shareholder has ever received any information, written or verbal, from any government authority concerning the above mentioned reports.”
China Southern zegt in een vergelijkbaar bericht niet geïnformeerd te zijn erover. Ook de Civil Aviation Administration of China zegt niet op de hoogte te zijn. Beleggers waren enthousiast over de geruchten, de aandelen van beide bedrijven stegen op de beurs. Een Air-China-Southern combinatie zou gekeken naar de vloot de tweede maatschappij ter wereld worden (Na American Airlines). Gekeken naar omzet is het de derde maatschappij.
[su_box title=”Up in the Sky:”]Er is een verschil tussen het ontkennen van een fusie en zeggen niks te weten van overheidsplannen om een fusie op te leggen.[/su_box]
Nu op voorraad: Transavia's Retro A321neo!🤩
Bestel nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Verschillend
VWO